Jak zabezpieczyć przed zimą meble ogrodowe z technorattanu?

0

Lato chyli się ku końcowi, wieczory są dłuższe, a dni już nie tak gorące. Niedługo nadejdzie jesień i codzienny relaks w ogrodzie zostanie tylko wspomnieniem. Na czas chłodniejszych, zimowych miesięcy będziemy musieli przygotować siebie i ogród na niskie temperatury oraz niekorzystne warunki pogodowe. To dotyczy także mebli ogrodowych.

Meble technorattanowe do ogrodu – gwarancja długiej żywotności

Jedną z integralnych części wystroju ogrodu jest wyposażenie. Meble muszą dobrze się prezentować, jednocześnie będąc wygodnymi i łatwymi w utrzymaniu. Z tego względu ogromną popularnością cieszą się meble ogrodowe z technorattanu od https://cloveris.pl/meble-technorattan. Materiał ten przypomina rattan, ale jest wytworzony z polietylenu.

To sprawia, że meble wykonane z niego są znacznie trwalsze. O ile w przypadku mebli drewnianych czy całkowicie metalowych wymagane jest staranne ich zabezpieczenie przed wilgocią, czy temperaturą, z technorattanem nie ma tego problemu. Jest on odporny na bardzo szeroki zakres temperatur i nie niszczy się szczególnie pod wpływem opadów. Przezorny jednak ubezpieczony, a meble nie składają się wyłącznie z technorattanu. Ten materiał warto przed zimą wyczyścić mokrą ścierką z dodatkiem delikatnego detergentu. Zadbaj jednak o inne elementy zestawu – sprawdź, jak przedłużyć ich żywotność.

Meble ogrodowe technorattan – zabezpiecz stelaż i poduszki przed wilgocią

Większość zestawów technorattanowych posiada dodatkowo poduszki, które zapewniają wygodę podczas siedzenia lub leżenia. Oczywiście na czas zimowy trzeba o nie zadbać. Meble technorattanowe nie ucierpią same w sobie podczas opadów lub niskich temperatur, poduszki mogą się jednak zniszczyć. W tym celu przykryj je pokrowcem wodoodpornym – to rozwiązanie dla leniwych. Dla całkowitego bezpieczeństwa tkaniny znajdź jednak miejsce w altance, na strychu lub zainwestuj w specjalną skrzynię ogrodową. Owinięte pokrowcem poduszki schowaj w suche i zabezpieczone przed niską temperaturą miejsce.

Meble ogrodowe z technorattanu posiadają oczywiście także stelaż. Najczęściej jest on wykonany z aluminium, co sprzyja łatwemu przenoszeniu – są dzięki temu lekkie. Jak każdy metal, jest on w jakimś stopniu podatny na wilgoć i warunki atmosferyczne. Aby zapobiec objawom korozji (rdzy), stelaż, czyli w efekcie cały mebel z technorattanu, powinien być przechowywany w suchym pomieszczeniu. Dzięki konstrukcji, meble technorattan mogą być sztaplowane, czyli nakładane na siebie. To ułatwi proces ich składowania.

Jeżeli jednak nie masz wygospodarowanej suchej przestrzeni na zimowe miesiące, zainwestuj w wodoodporny pokrowiec. Szczelnie owiń nim ułożone na sobie meble tak, aby nie dostawało się wewnątrz powietrze lub opady. Dzięki temu, gdy nadejdzie wiosna, meble technorattanowe przetrzesz mokrą ścierką z detergentem i będą gotowe do użytku. Nie wymagają stosowania specjalnych preparatów na zimę – technorattan to bardzo wytrzymały i łatwy w utrzymaniu materiał.

You might also like More from author

Leave A Reply