Jak urządzić funkcjonalny ogródek działkowy?

0

Wielu z nas marzy o pięknym, funkcjonalnym ogrodzie, w którym będzie można spędzać miłe chwile nie tylko latem, także wiosną i jesienią. By wypoczynek w ogrodzie rzeczywiście był udany, należy zadbać o kilka elementów, dzięki którym zwiększymy komfort przebywania w tym miejscu.

Ogród to miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać czas z bliskimi, organizować przyjęcia, spotkania przy grillu. Należy więc zapewnić ochronę przed deszczem, wiatrem i słońcem. Warto postarać się o altanę ogrodową wykonaną z drewna, częściowo murowaną lub metalową. Metalowe konstrukcje są o wiele tańsze niż konstrukcje murowane czy drewniane i bardziej mobilne.

W altanie dobrze jest wygospodarować trochę miejsca na komórkę, w której będziemy trzymać narzędzia i sprzęty ogrodowe. Idealnym miejscem do przechowywania takich przedmiotów są regały wykonane z metalu.

Meble ogrodowe

Trzeba też postać się o meble ogrodowe. Najlepiej sprawdzą się meble metalowe, ponieważ są odporne na wszelkie uszkodzenia, zabrudzenia, zniszczenia, warunki atmosferyczne. Nie szkodzą im ani zbyt wysokie ani zbyt niskie temperatury, deszcz, śnieg, grad. Takie meble łatwo utrzymać w czystości.

Dekoracje wodne

Cisza, spokój, zieleń, zapach kwiatów sprawią, że w ogrodzie będziemy chętnie przebywać. Można dodatkowo zwiększyć komfort przebywania w tym wspaniałym miejscu urozmaicając przestrzeń ogrodową oczkami wodnymi, strumykami czy miniaturowymi fontannami. Szum wody uspokaja, relaksuje i odstresowuje.

Oświetlenie w ogrodzie

W ogrodzie chętnie spędzamy nie tylko ciepłe popołudnia, również wieczory spędzane w naszym ogrodzie mogą być nastrojowe i romantyczne. Wszystko dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Wiele uroku naszemu ogrodowi nadadzą lampy solarne. Takie lampy dają światło bez podłączania ich do źródła elektryczności. Dostępne są w rożnych kolorach i kształtach. Można je dopasować do wystroju ogrodu i umieścić je w dowolnym miejscu.

Lampy solarne nie wytwarzają mocnego, jasnego światła. Dają blask, który podświetli fantazyjnie kwiaty oraz inne rośliny. Odpowiednio dobrane lampy zwiększą bezpieczeństwo i komfort przebywania w ogrodzie po zmroku.

Plac zabaw dla dzieci

Jeżeli w ogrodzie będą przebywać dzieci, warto postarać się o niewielki plac zabaw, postawić basen ogrodowy, huśtawkę lub zjeżdżalnię, urządzić niewielką piaskownicę. Dzieci nie będą się nudzić i biegać po grządkach, a dorośli będą mogli odpocząć i spokojnie porozmawiać.

You might also like More from author

Leave A Reply