Europalety w rękach kobiety

0

Jesteście posiadaczami zbędnej europalety? Magda z bloga SIELSKIE KLIMATY proponuje zrobić z nich śliczne obrazki w stylu country  …

Jeśli macie ochotę je wykonać, to potrzebne będą:

• kilka desek ze starej europalety,

• farby akrylowe,

• papier/serwetki do decoupage’u.  

Na początek deski trzeba przyciąć na taką długość jaką chcecie i odpowiednio połączyć listwą mocującą. Ja miałam nieocenioną pomoc ze strony teścia  – On zawsze dzielnie znosi moje zachcianki, a wierzcie mi, że nie ma łatwo …  i nawet złego słowa nie mruknie!

 

europaletasielskiklimaty

Europalety po zmianach

Po zmontowaniu możecie „dopieścić” obrazki. Moje palety leżały na dworze przez ok. 2 lata i narażone były na wilgoć, mróz i słońce. Zaraz po montażu wszystkie deski idealnie przylegały do siebie. Gdy trafiły „pod dach” wyschły i „skurczyły się” (co jest naturalne dla drewna) w wyniku czego powstały szpary między deskami. W moim przypadku efekt był zamierzony ale jeśli chcecie tego uniknąć, to proponuję wysuszyć przez jakiś czas deski w domu.

Ja zrobiłam dwa obrazki o wymiarach ok. 40 x 55 cm – stanowią komplet. Zastosowałam przecierki, wycięte z papieru kwiaty oraz motyl i namalowany/postarzony napis w duchu „Pięknej Ogrodniczki” zaczerpnęłam z Francji.

You might also like More from author

Leave A Reply