Zielony Kącik Badawczy 2017

0

Po raz kolejny zapraszamy osoby zainteresowane ogrodniczymi eksperymentami do wspólnych doświadczeń w ramach Zielonego Kącika Badawczego.

Dzięki wytrwałym badaczom, którzy współpracowali w poprzednich sezonach dowiedzieliśmy się sporo o uprawie wiemy już jak uprawiać ciekawe odmiany dyni i cykorii, kolorowe buraczki, rodzynka brazylijskiego, trawę cytrynową czy chiński fasolnik. Z taką wiedzą łatwiej wybrać nasiona do swojego ogrodu i z powodzeniem uprawiać nawet nietypowe rośliny. A ponieważ nowości na rynku nasion jest sporo, w tym roku zapraszamy do kontynuacji eksperymentów.

Zatem, jeśli jesteś eksperymentującym ogrodnikiem i lubisz dzielić się swoimi doświadczeniami , to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję związaną z uprawą warzyw i kwiatów. Spośród bogatej oferty nasion wybraliśmy kilkanaście obiecujących, jeszcze mało znanych odmian, które chcielibyśmy wspólnie przetestować. Czy sprawdzają się w uprawie, czy obficie plonują, jakie mają wymagania – na te pytania najlepiej odpowiedzieć sadząc je we własnym ogrodzie.

Jeśli chcesz zostać członkiem naszego zielonego zespołu badawczego i otrzymać za darmo zestaw nasion do testowania musisz:

1. wybrać najciekawszy dla Ciebie zestaw i zadeklarować swój udział w eksperymencie we właściwym wątku na naszym Forum,

2. wysiać nasiona w swoim ogrodzie

3. podzielić się na Forum swoimi doświadczeniami zdobywanymi w trakcie uprawy – koniecznie  publikuj zdjęcia z kolejnych etapów uprawy.

Twoje spostrzeżenia z pewnością zainteresują wielu ogrodników amatorów – bo przecież trudno sprawdzić wszystko samodzielnie!

Uwaga – każdy badacz może zapisać się na jeden zestaw nasion.

Zestawy nasion do zbadania znajdują się poniżej. Każdy zestaw wyślemy do trzech zainteresowanych badaczy (co łącznie da nam 9 badaczy). Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na naszym Forum pod wybranym zestawem. O przyznaniu zestawu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zestaw nr 1, do warzywnika  (3 osoby)

Jarmuż Red Russian – nasiona firmowe

Patison Strie Mix – nasiona firmowe

Fasola Borlotti – nasiona z ogrodu Kasi

 Zestaw nr 1

 

Zestaw nr 2, warzywno-ziołowy  (3 osoby)

Jarmuż Red Russian – nasiona firmowe

Melon ‘Sugar Baby’ – nasiona z ogrodu Kasi

Trybula ogrodowa – nasiona z ogrodu Kasi

 Zestaw nr 2

 

Zestaw nr 3, do małego ogrodu (3 osoby)

Sałata rzymska  ‘Little Gem’ – nasiona firmowe

Musztardowce – nasiona firmowe

Oberżyna do uprawy w donicy – nasiona z ogrodu Kasi

 

Zestaw nr 3

 Zapraszamy na Forum!

 

You might also like More from author

Leave A Reply