Pielęgnacja ogrodu – najlepsze produkty, które musisz mieć

0

Latem w ogrodzie jest dużo pracy – koszenie, grabienie i pielenie to tylko niektóre z obowiązków działkowiczów. Aby sprawnie zadbać o działkę potrzebne są odpowiednie narzędzia i akcesoria. Które produkty przydadzą się podczas uprawiania i pielęgnacji ogródka?

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia, szczególnie latem, kiedy rosną posiane wiosną warzywa, owocują drzewa i pojawiają się chwasty. Aby ciszyć się piękny ogrodem, w którym z przyjemnością spędzamy wolny czas musimy o niego zadbać. W tym celu potrzebujemy podstawowych produktów ogrodowych. Ich szeroki wybór znajdziemy nie tylko w specjalistycznych sklepach ogrodniczych, ale także w znanych marketach ogólno-budowlanych, np. Obi. Co ważne, są to produkty wysokiej jakości, prestiżowych marek, ale często w atrakcyjniejszych cenach. Gdy potrzebujemy konkretnego sprzętu w wyższej cenie, np. kosiarki to warto śledzić promocje w marketach. Możemy w tym celu skorzystać przykładowo ze strony gazetkonosz.pl, gdzie bez wychodzenia z domu sprawdzimy aktualne gazetki z marketów.

Co przyda się do pielęgnacji ogrodu?

Najwięcej uwagi w ogrodzie zazwyczaj musimy poświęcić trawnikowi. Regularnie przycinany będzie rósł równy i gęsty. Do koszenia niezbędna będzie kosiarka. Możemy wybrać model zgodnie z wielkością ogrodu. W niewielkim wystarczy kosiarka elektryczna na kółkach, w średnim warto zainwestować w kosiarkę spalinową, a w dużym w mini-traktorek. Dobrej jakości kosiarki wiążą się z wyższą ceną. Dlatego warto przeglądać ofert popularnych marketów. W sklepach typu Leroy Merlin gazetka promocyjna przygotowywana jest zazwyczaj sezonowo, więc dobrej jakości sprzęt kupimy taniej nawet w środku lata. Do skoszonej trawy przydadzą się grabie, którymi zbierzemy nie tylko ścięte źdźbła, ale także liście i ewentualne zanieczyszczenia. O drzewa i krzewy zadbamy za pomocą sekatora, którym przytniemy suche lub zbyt rozrośnięte gałęzie. Jeśli działka „ogrodzona” jest żywopłotem niezbędne będą poręczne nożyce elektryczne. Znajdziemy takie w większości supermarketów, np. w Obi. Dodatkowo każdy ogród potrzebuje nawodnienia, a to zapewnimy za pomocą spryskiwaczy i węży ogrodowych. Na koniec nie możemy zapomnieć o ogródku uprawnym. Posiane warzywa wymagają regularnego podlewania oraz pielenia. Do tego ostatniego potrzebna będzie motyka, natomiast wodę najwygodniej rozpylimy konewką. Te podstawowe narzędzia pozwolą zadbać o ogród i utrzymać go w doskonałej kondycji przez całe lato, a tym samym przygotować na jesień i zimę. Wiosną dodatkowo przyda nam się kilka narzędzi ogrodowych do sadzenia: łopata, kultywator czy trójgrabie – to wszystko usprawni prace na działce. Wszystkie te produkty zakupimy nie tylko w sklepie ogrodniczym, ale też w markecie Obi lub Leroy Merlin. Gazetka pomoże nam wyszukać najlepsze okazje i promocje, a także sprawdzić aktualny asortyment.

Na co zwracać uwagę wybierając sprzęt do ogrodu?

Porównując sprzęty i narzędzie, których potrzebujemy do pielęgnacji ogrodu warto zwracać uwagę nie tylko na producenta czy wygląd urządzenia. Przede wszystkim musimy poznać ich moc, walory użytkowe oraz dodatkowe funkcjonalności. W marketach najczęściej jeden produkt jest udostępniony na ekspozycji. Dzięki temu można go dotknąć, sprawdzić czy jest poręczny, a często nawet wypróbować, jak działa.

You might also like More from author

Leave A Reply