Domki lęgowe dla ptaków

0

Domki lęgowe Pani Doroty są pięknym dodatkiem do każdego ogrodu. Projektowanie i budowanie domków dla ptaków oraz karmników to jej twórczość i pasja, a życiowe motto brzmi: Pragniemy zmian. Szukamy czegoś, co nas mile zaskoczy i da nam przyjemność. Chcemy dobrych emocji i harmonii. Czujemy się częścią przyrody. Dajmy szansę ptakom. Niech wprowadzają ruch i muzykę do naszego życia, niech ożywią nasze ogrody. A domki … niech zdobią je zawsze i tworzą dobre wspomnienia.

 

 Domek lęgowy dla sikorek.

 

Domki łączą w sobie kilka idei ich twórców. Posiadają niespotykaną formę i kolor. Zostały zaprojektowane i wykonane z myślą, aby cieszyły odbiorców w różnym wieku przez cały rok. Stanowią „ogrodowe obrazy”, w które wkomponowują się ptaki swoim kolorem i śpiewem.

 • Potrafią zachwycić dorosłych. Mają niepowtarzalny charakter, ponieważ każdy domek z karmnikiem jest inny. Są wykonywane ręcznie, malowane w delikatne kolory transparentną farbą wydobywającą strukturę drewna i zdobione oryginalnymi wzorami.

• Zwracają uwagę i nadają ogrodom oryginalny charakter. Są ozdobą ogrodu i wdzięcznym tematem ogrodowych spotkań.

• Kochane przez dzieci. Rozwijają w dzieciach zainteresowanie przyrodą. Dokarmianie ptaków zimą i czyszczenie domku jesienią, w których dzieci mogą uczestniczyć wyrabia u nich odpowiedzialność i obowiązkowość. Domki łatwo się czyści dzięki uchylnej bocznej ściance.

• Mają przez długie lata cieszyć nabywców. Są starannie wykonane i maksymalnie zabezpieczone przed zniszczeniem. Wykonane są z wyselekcjonowanego drewna świerkowego i pomalowane czterokrotnie, wysokiej klasy farbami. Daszki są częściowo pokryte fińską blachą i połączone gwoździami z gumową podkładką.

• Bardzo łatwe w montażu. Każdy domek posiada z tyłu metalowy zaczep oraz osobną drewnianą listwę. Najpierw mocuje się listwę na drzewie, ścianie lub słupku a następnie do niej zaczepia się domek. Dla wygody nabywcy są zrobione dziurki w listwie i dołączone gwoździe.

• Przyjazne dla ptaków. Wewnątrz na ściankach są specjalne stopnie, by pisklęta ćwiczyły wspinanie zanim będą gotowe do wylotu i z łatwością mogły się z niego wydostać.

• W pełni zgodne z wymaganiami ornitologicznymi. Domek przeznaczony jest dla najmniejszych ptaków ogrodowych, takich jak: sikora bogatka, modra, sosnówka, czubatka, czarnogłówka, uboga, mazurka, wróbla, muchołówki żałobnej i pleszki.

Specyfikacje domków Pani Doroty:

Domki dla sikorek można wieszać już na wysokości 1,5 m.

Domek z karmnikiem ma wymiary 65 × 22 × 19 cm; otwór wlotowy 3,3 cm; otwory karmnika 8 cm i 5 cm; waga 5 kg.

Domek ma wymiary 50 × 22 × 19 cm; otwór wlotowy 3,3 cm;  waga 3 kg.

 

Gdzie można kupić?

Pani Dorota nie posiada własnej strony www, sklepu, ani bloga ale rękodzieła chętnie oferuje poprzez kontakt emailowy: dorota.nowak@onet.com.pl 

You might also like More from author

Leave A Reply