Targi Roślin i Architektury Krajobrazu w Szczecinie

2

Bogaty program, a w nim obok części wystawienniczej, wydarzenia towarzyszące: konferencja branżowa, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, ogród pokazowy, kiermasz ogrodniczy – to atuty, które przyciągają na targi MIASTO OGRÓD – Zielony design do Szczecina wielbicieli zieleni. Tegoroczna 15. edycja targów odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia.

Targi MIASTO OGRÓD – Zielony design spotykają się z zainteresowaniem architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, hurtowników. Jest to także impreza chętnie odwiedzana przez deweloperów, firmy budowlane, wykonawcze, jak i klientów indywidualnych. – Dla jednych targi są miejscem promocji, nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, dla innych – zdobywania wiedzy, czerpania pomysłów i inspiracji, dla jeszcze innych – okazją do rozmów o ogrodach i roślinach czy robienia korzystnych cenowo zakupów ogrodniczych – podsumowuje Lidia Kuszyk, organizator targów.

W dniach 19-21 kwietnia br. w Szczecinie trzeba po prostu być. Odbędzie się tu 15. już edycja  targów MIASTO OGRÓD – Zielony design. 70 wystawców i ok. 7 tys. zwiedzających – to bilans ubiegłorocznej edycji. Spośród wielu atrakcji na uwagę zasługuje Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, miejsce promocji architektów krajobrazu, którzy działają na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Ponadto integralną część targów stanowi konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, skierowana do profesjonalistów z branży ogrodniczej i budowlanej. Jej tegoroczny tytuł: „Kropla wody drąży skałę – Metamorfoza zieleni poprzez wodę”. Wśród prelegentów – wykładowcy akademiccy i specjaliści, wśród podejmowanych zagadnień: nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na rynku architektury krajobrazu, badania naukowe, zrealizowane projekty, bieżące trendy. Pojawią się takie tematy, jak: pływające wyspy, ekologiczne oczyszczalnie stawów, wykorzystanie wody opadowej, nadrzeczne parki, ekologiczna ochrona brzegów rzek, rekultywacja terenów poprzemysłowych poprzez wodne aranżacje i zieleń.

Gościem specjalnym konferencji będzie Maryann Harris – architekt krajobrazu, prezes Irlandzkiego Instytutu Kształtowania Krajobrazu, przewodnicząca Forum Miast i członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu. Zajmuje się ona polityką krajobrazową na poziomie całego ośrodka miejskiego. Podczas wystąpienia w Szczecinie Harris na przykładach znanych sobie z praktyki opowie o parkach nowej generacji, których wyróżnikami są bioróżnorodność, woda i energia odnawialna.

Targi są także doskonałym miejscem promocji studentów architektury krajobrazu. W czasie ich trwania na terenie zewnętrznym MTS powstanie ogród pokazowy, stworzony według zwycięskiego projektu, wyłonionego podczas konkursu odbywającego się wśród studentów Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Tym razem będzie to ogród w stylu naturalnym. W realizację ogrodu pokazowego angażują się firmy z branży ogrodniczej i budowlanej.

Atrakcją targów będą także pokazy florystyczne, wystawa bonsai i pokazy formowania mini-drzewek. Jak co roku na targach nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, w czasie którego można będzie kupić materiał roślinny, wyposażenie oraz dekoracje ogrodowe.

Przy targach współpracuje: miasto Szczecin, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Szczecin, Abrys i czasopismo Zieleń Miejska.              

Informacje i zgłoszenia: www.mts.pl, Lidia Kuszyk, lidia.kuszyk@mts.pl, tel. 91 464 44 65.

MTS, ul. Struga 6-8.

Godziny otwarcia: pt.-sb.10:00-18:00, nd. 10:00-17:00; wstęp bezpłatny.

You might also like More from author

2 Comments

  1. Basiaw says

    Byłam na tych targach w ubiegłym roku, było bardziej niż skromnie. Właściwie w ogóle nie można było mówić o części wystawienniczej, to był po prostu duży targ ogrodniczy. Pojechałam tam mając wyobrażenie o targach z telewizji – z Poznania, Warszawy i niestety, ogromne rozczarowanie.
    Może w tym roku będzie lepiej, może rzeczywiście będzie jakaś wystawa, przyzwoity ogród pokazowy?
    Żeby tylko zima się skończyła, w sumie to raptem za 2 tygodnie.

  2. pazdziernik says

    Co roku jeżdżę do Szczecina na targi i co roku jest gorzej. Co raz mniej dobrych ogrodników sprzedających ciekawe okazy. Rosną tylko ceny.

Leave A Reply