Szyldy recyklingowe w stylu retro

2

Beata z bloga AQURATNIE jest od ponad 10 lat Qrą Domową z wyboru. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Cały czas odkrywa nowe metody rękodzieła w szerokim pojęciu.  Kilka lat temu, po kupnie starego domu z małym ogródkiem – odkryła także  w sobie miłość do jego uprawy.

Ponieważ początkowo w ogóle nie znałam się na roślinach, zdarzało mi się wyrwać Młode kiełkujące warzywka czy zioła  -myśląc , że to chwast.  Postanowiłam więc temu zaradzić, jak? Znaleźć sposób na oznakowanie  miejsc , w których będą one rosły. Stąd pomysł na :

 

 Szyldy recyklingowe w stylu retro

Szyldy w stylu retro.

 

KROK 1 – ZBIERAMY MATERIAŁY

Wielu z nas co jakiś czas odnawia w swoim ogrodzie drewnianą stolarkę. Warto, jeśli środek do konserwacji drewna znajduje się w puszce z cienkiej blachy nie wyrzucać jej – ponieważ właśnie ona posłuży nam do wycięcia szyldów w dowolnym (np. owalnym) kształcie. Jeśli nie posiadamy takiej puszki możemy użyć małych metalowych blaszek, które często są dostarczane w przesyłkach pocztowych. 

Dodatkowo do wykonania szyldów potrzebujemy: białą i brązową farbę akrylową, lakier wodny, lakier wodoodporny (ja korzystam z jachtowego) oraz klej do decoupage (można spróbować biurowego), klej uniwersalny (np.polimerowy), wydruk nazwy roślin na  serwetce (tylko na drukarce laserowej!) ,kolorową serwetkę, patyczki do szaszłyków, nożyczki, pędzle.

KROK 2

Blaszki do naszych szyldów malujemy kilkakrotnie białą farbą z obu stron, aż uzyskamy jednolity kolor. Wycinamy z serwetki napis i przyklejamy go klejem do decoupage.  Czekamy aż klej wyschnie, następnie całość lakierujemy kilka razy lakierem wodnym(akrylowym) aż do momentu uzyskania jednolitej powierzchni.

KROK 3

Klejem uniwersalnym (np. polimerowym) przyklejamy do tylnej części patyczek do szaszłyków, po wyschnięciu przyklejamy dociętą serwetkę, która oprócz walorów estetycznych dodatkowo zabezpieczy nam patyczek przed odklejeniem się. 

KROK 4

Gdy klej dobrze wyschnie na brzegach szyldów brązową farbą malujemy nieregularny szlaczek, całość delikatnie nakrapiamy farbą dla stworzenia stylu retro. Malujemy też patyczek.

KROK 5

Całość malujemy lakierem wodnym. Następnie malujemy lakierem wodoodpornym (np.jachtowym) – aby nasz szyld wytrzymał w ogrodzie rożne niedogodności pogodowe. Pozostawiamy go na jeden dzień do wyschnięcia. Tak przygotowane szyldy mogą razem z nami czekać do pierwszych nasadzeń. Powodzenia!!!

You might also like More from author

2 Comments

  1. Agnieszka says

    Piękne etykiety! Dziękuję za artykuł!!

Leave A Reply