Świąteczne inspiracje – TenDom.pl i jego dziewczyny

0

Kasia i Monika – sąsiadki i przyjaciółki, prowadzą sklep www.tendom.pl, który słynie z pięknych wianków dekoracyjnych na drzwi. Ich drogi zeszły się zaledwie kilka lat temu, o tym co razem stworzyły opowiada Kasia:

Poznałyśmy się w zasadzie niedawno, trzy lata temu. Monika wprowadziła się do miejscowości, w której ja już mieszkałam. Przejeżdżając obok jej domu obserwowałam jej ruchy podczas domowego remontu. Bardzo podobał mi się pomysł wystawiania różnych rzeczy przed płot z napisem „do oddania”. Myślalam sobie, nie mając jeszcze wtedy świadomości, że nasze drogi się skrzyżują: „o, co za fajni ludzie muszą tu mieszkać”.

 

Fot. tendom.pl

 

Od pierwszych chwil wspaniale nam się rozmawiało, w zasadzie mówiłyśmy ciągle o wszystkim. Momentami o tym samym jednocześnie! Wiele bardzo podobnych wspmnień z dzieciństwa, wiele podobnych przeżytych chwil. Obie skończyłyśmy ten sam kierunkek studiów, z tym że Monika zdobywała swoje doświadczenia pracując w ogromnych korporacjach, pnąc się po szczeblach kariery … a ja zawsze budowałam własne przedsięwzięcia. Zawsze z uśmiechem na twarzy, pogodą ducha i szczerymi intencjami.

Wiele nas dzieli jednocześnie łączac, bardzo się uzupełniamy. Ostatnio spędziłysmy szalenie miły wieczór w moim warsztacie, wijąc wianki. Wreszczie mogłyśmy porozmawiać towarzysko i zatrzymać się na moment. Rzadko nam się to zdarza, przyznam. Wspólni znajomi, kórzy wiedzą o tym, że codziennie wiele godzin spędzamy nad wspólną pracą, kiedy wchodzę na przyjęcie i witam się z Moniką, mówiąc „jak miło Cię widzieć”, śmieją się z nas, żartując: „O, pewnie dawno się nie widziałyście?” Na co razem odpowiadamy, że towarzysko ostatnio około miesiąca temu …

Mamy wspólny cel, jedną drogę, w której się zgadzamy. Obie wkładamy masę energii, czasu, w rozwój naszego ”tendomowego podwórka”, bardzo często – niestety – kosztem naszych najbliższych. Niesamowite jest to, że wiem, że na Monikę można liczyć, że ona nie zawiedzie, ufam jej tak ja sobie samej. 

 

Fot. tendom.pl

 

Obecnie czas jest dosyć trudny na rozwój własnej firmy, szczególnie funkcjonującej w tak konkurencyjnym otoczeniu – ale my nie poddajemy się. Mamy masę pomysłów, a przy tym wręcz mamy trudność z realizowaniem ich wszystkich – z uwagi na brak czasu. Wspólny cel pomaga nam w trudnych chwilach. Kiedy nadchodzą, a czasami – jak to w życiu – nas też dopadają, wspieramy się nawzajem. Nie wyobrażam sobie co by było gdybybyśmy nie były w „tendom” we dwie.

Monika fotografuje, ja stylizuję. Bez niej nie dałabym rady, a ona beze mnie, myślę że też nie. To bardzo ciężka praca, ale dająca wiele radości. Uwielbiamy to, co robimy. Tendom.pl rozkwitał we mnie długo, podjęłam pierwsze kroki o realizacji przedsięwzięcia samotnie i w tym momencie poznałam Monikę, która dołączyła do mnie.

 

Fot. tendom.pl

 

Nie znane nam są nasze dalsze dzieje, ale w życiu nie wolno się bać odważnych kroków. Warto wierzyć we własne możliwości i konsekwentnie budować własny świat ciężką, przynoszącą rezultaty, pracą. Czasami może być to proces bardzo długi, ale jak stare powiedzenie mówi: „kropla drąży skałę”, tak my powoli, z uporczywością, budujemy nasz nieduży, ale dający masę pozytywnych odczuć, biznes.

 

W zeszłym roku Kasia i Monika pokazały nam jak robią swoje piękne wianki, aby zobaczyć więcej przeczytajcie artykuł: ZRÓB Z NAMI ŚWIĄTECZNY WIANEK.

 

TenDom.pl

You might also like More from author

Leave A Reply