Międzynarodowa Wystawa Kwiatów w Chorzowie

0

Piękne kwiaty, rzadkie okazy krzewów i drzew, najnowsze koncepcje aranżacji ogrodu, największy kiermasz ogrodniczy w regionie – to tylko kilka z pośród atrakcji, które przewidziano na wiosenną edycję Międzynarodowej Wystawy Kwiatów. Na cztery majowe dni Hala Wystaw „Kapelusz” zamieni się w potężny ogród, pełny ciekawych egzemplarzy flory i modnych rozwiązań aranżacyjnych. Tradycyjnie już odbędą się także pokazy formownia chińskich drzewek bonsai i pokazy florystyczne, a także „Ogród nocą”, czyli pokaz ogrodów w świetle nocnym, który zyskał już spore grono sympatyków. Odbędzie się on 11 i 12 maja, w pierwszy i drugi dzień wystawy, w godzinach od 20. 00 do 22.00.

Imprezy organizowane w czasie Wystawy:

Konkurs – Ogrodnik roku 2012

Firmy ogrodnicze – wystawcy wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą aranżację ogrodową. Zwycięzca otrzyma tytuł Ogrodnika 2012 roku oraz nagrodę pieniężną.W konkursie oceniane będą m.in. wykonanie aranżacji i ilość ciekawych egzemplarzy roślin.

Konkurs florystyczny – Konkurs otwarty dla amatorów i zawodowców. Tematem konkursu jest BUKIET ŚLUBNY Z HUMOREM.

Konkurs fotograficzny  –  dla wszystkich chętnych. Już od stycznia organizatorzy wystawy czekają na zdjęcia z wystaw kwiatów w Chorzowie. Najlepsze zdjęcia z każdego miesiąca zostaną zaprezentowane w Hali Wystaw Kapelusz podczas Międzynarodowej Wystawy Kwiatów.

Więcej informacji na www.wpkiw.com.pl

You might also like More from author

Leave A Reply