Jesienne dekoracje z wrzoścem

1

Z nadejściem pierwszych jesiennych dni w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych pojawiają się piękne wrzosy oraz wrzośce. Trudno się powstrzymać przed zakupem choćby jednej roślinki. Ta zimozielona krzewinka w naszym kraju jest całkowicie odporna na mróz i świetnie czuje się w ogrodzie na lekkich, kwaśnych glebach. Może być również ozdobą kuchennego stołu lub tarasu czy balkonu. Aby wykonać prostą lecz uroczą kompozycję roślinną wystarczy poszukać odpowiedniego pojemnika i poświęcić kilka minut na jego obsadzenie. Ja znalazłam w garażu starą misę i właśnie w niej postanowiłam stworzyć jesienną kompozycję, która ozdobi domowy ganek.

 

wrzos, dekoracja jesienna

 

Do wykonania użyłam:

• Starej metalowej misy, rośliny jednak z powodzeniem można sadzić w donicach glinianych, plastikowych lub drewnianych skrzyniach.

• Mieszanki ziemi ogrodowej i piasku – dla rozluźnienia podłoża, w zbyt mokrej ziemi korzonki wrzosu mogą gnić.

• Dodatkowych roślin ozdobnych jesienią: bluszcz, trzmielina, kostrzewa. Mogą to jednak być jakiekolwiek krzewy, byliny czy trawy, które jesienią wygladają ładnie – ozdobne z owoców, pędów czy liści. Kolorowe wrzosy i wrzośce świetnie komponują się z roślinnością o szaro-błękitnym lub jasno-zielonym ulistnieniu.

• Posadzone rośliny uzupełniłam mchem, który można kupić w sklepach ogrodniczych. Mech, podobnie jak wrzos czy wrzosiec jest rośliną leśną i pięknie dopełnia kompozycji. Dodatkowo pomaga zatrzymać wilgoć w ziemi podczas suchych, wietrznych dni.

• Po posadzeniu całość podlałam letnią wodą.

You might also like More from author

1 Comment

  1. Jola says

    Piękna i bardzo pomysłowa kompozycja.Stary garnek a jaki się zrobił uroczy.

Leave A Reply