Domowa apteczka

1

Jola z bloga GALERIA GALLA lubi wyszukiwać  przeróżne niechciane, zaniedbane meble  i nadawać im nowy piękny wygląd. Specjalnie dla Na Ogrodowej pokazuje jak tchnęła nowe życie w starą szafkę, którą teraz jest domową apteczką.

 

 Domowa apteczka

 

Sądząc po warstwach zdzieranej farby olejnej rozpoczęła jako biała apteczka, później  prawdopodobnie w latach siedemdziesiątych nadano jej szalony, modny w tym czasie turkusowy kolor. Brąz pojawił się pewnie wtedy, gdy  wylądowała w garażu i przemalowano wszystko jak leci.  Szafka bez marudzenia wiodła swój żywot, w ponurym brązie kryjąc na swoich  małych półeczkach, kilka zapomnianych pudełek ze śrubkami. Dzisiaj takie apteczki są nam zupełnie niepotrzebne, bo kto przechowuje aspirynę w szklanej fiolce, benzynę do czyszczenia poplamionych tkanin, czy pudełeczko z proszkiem do mycia zębów? Nasze szuflady są wypełnione mnóstwem kartoników i blistrów z lekami na wszelkie dolegliwości i przypadłości o których przypominają nam reklamy. Ale gdyby znalazł się choć mały kawałek ściany to stara szafka mogłaby na nim rozpocząć ciekawsze życie.

 

Farba na szafce była cięższa niż drewno, z którego ją zrobiono tak więc nie obyło się bez opalarki oraz szlifierki. Zamalowanej brązową farbą szyby nie udało się oczyścić, więc zamiast niej zainstalowałam metalowa siatkę ogrodniczą. Dodatkowo przykręciłam nowe zawiasy, a drzwiczki pomalowałam w folkowe wzory.

You might also like More from author

1 Comment

  1. Janka says

    Bardzo mi się podoba 🙂 !

Leave A Reply