Zieleń to Życie 2016 – relacja z Wystawy

0

Nasza największa wystawa ogrodnicza jak co roku zapewniła moc wrażeń dla wszystkich wielbicieli zieleni ogrodowej. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim stoiska szkółek prezentujące ogromną liczbę gatunków i odmian bylin, drzew i krzewów. Firmy uczestniczące w wystawie w większości wykazały się dużą dbałością o aranżację swoich stoisk, tworząc ciekawe kompozycje lub nawet mini ogrody, które z dużą mocą przyciągały zwiedzających. Jak co roku wybrano również najpiękniejsze szkółkarskie nowości. Tym razem złoto zdobył osiągający ponad 2 metry miskant chiński (Miscanthus sinesis) ‘Memory’.

miskant Memory

W tym roku po raz pierwszy pojawił się na wystawie nowy dział poświęcony kwiatom ciętym i doniczkowym, FLOWER EXPO POLSKA. Dla zwiedzających była to okazja do obejrzenia ogromnych bukietów wyjątkowo urodziwych kwiatów przeznaczonych do kwiaciarni. Oprócz bogatych w rośliny stoisk, zaprezentowano również kompozycje florystyczne przygotowane przez najlepszych polskich florystów.

Wystawie towarzyszyły liczne warsztaty, wykłady i spotkania branżowe, które z pewnością przyczyniły się do nawiązania nowych kontaktów i współpracy. Na imprezie zaprezentowało się ponad 300 wystawców z Polski i zza granicy, a gości oglądających ekspozycję były tysiące.

I na koniec, drobne rozczarowanie, przynajmniej w porównaniu z zeszłoroczną edycją Wystawy. Ogród pokazowy, który wita zwiedzających. W tym roku była to tylko jedna aranżacja. Nowoczesna i stworzona z rozmachem, jednak pozbawiona roślin! Punktem centralnym „ogrodu” projektant uczynił basen, otoczony kamienną nawierzchnią i ścianami, do których rośliny stanowiły tylko niewielki dodatek. Założeniem projektu było skojarzenie z wnętrzem muzealnym, a zieleń prezentowana na ścianach imitowała obrazy. Pomysł nowatorski, efekt ciekawy, jednak tak okrojony z „żywej zieleni”, że raczej trudno nadać mu miano „ogrodu”. No cóż, czekamy zatem na Zieleń to Życie 2017 i na nowe pomysły ogrodów pokazowych pełnych autentycznego, zielonego życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA w naszej Galerii.

ogród pokazowy

You might also like More from author

Leave A Reply