Zaproś różowy kolor do swojego domu i ogrodu

0

Delikatny róż – przypominający chmurkę babcinego pudru, kojarzy się nam z dzieciństwem i zabawą. Z mocniejszych barw różu bije zaś taka energia, jak z rozpalonych czerwieni. Kolor ten w subtelny sposób charakteryzuje osoby pełne pasji i namiętności. Nic więc dziwnego, iż od wieków towarzyszy on nam w domu i ogrodzie w formie romantycznych dekoracji oraz nasadzeń.

Oczywiście rośliną najczęściej kojarzoną z różową barwą jest sama róża, której piękno opiewali poeci i ogrodnicy od zarania dziejów. Fascynacja różem zaczęła się jednak wiele tysięcy lat temu od zauroczenia ludzi wczesnych cywilizacji liliami wodnymi (Nymphaea). Te majestatyczne rośliny były uosobieniem tajemniczości i piękna – wyłaniały się z błękitnych głębin, ich rozłożyste liście pływały swobodnie na powierzchni wody i nagle, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawiały się oszałamiające kwiaty. Kwiaty te były różowe.

 

Fot. www.angielskieogrody.com

 

Nie zapominajmy, iż poza ogromną ilością różowych dodatków dostępnych w sklepach, do każdego domu i ogrodu pasują w pierwszej kolejności dodatki żywe. Donice, konewki, porcelana czy też meble w delikatnych barwach błękitu i szarości świetnie komponują się z naturalną roślinnością. Wszystkim miłośnikom różowego koloru polecam więc zaopatrzyć się w subtelne odcienie róż, bodziszków, goździków, naparstnic oraz pelargonii ogrodowych … i spojrzeć na świat przez różowe okulary.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE RÓŻOWE KOMPOZYCJE :

KWIATY BALKONOWE – CO ZROBIĆ, ABY BYŁY PIĘKNE

ZAKŁADAMY ANGIELSKĄ RABATĘ MIESZANĄ

WSPÓŁCZESNY OGRÓDEK WIEJSKI BUNNY GUINNES

 

You might also like More from author

Leave A Reply