Wiosenny ogród Keukenhof

1

Jedną z największych kwiatowych atrakcji Holandii jest ogromny, ponad 30-sto hektarowy park – ogród Keukenhof. Pomysł utworzenia naturalnej wystawy wiosennych kwiatów cebulowych pojawił się w 1949 roku, a położony w miejscowości Lisse Keukenhof (Ogród Kuchenny) – dostarczający wcześniej ziół i warzyw do kuchni holenderskiej arystokratycznej rodziny wydał się idealnym miejscem. A odkąd pojawiły się w nim miliony kwitnących kwiatów cebulowych ogromne rzesze turystów z całego świata z chęcią podążają do Lisse, aby na własne oczy zobaczyć tę niepowtarzalną atrakcję. Ogród otwarty jest od końca  marca do połowy maja. Oprócz olśniewających rabat zwiedzający mogą obejrzeć także wiele tematycznych wystaw związanych z ogrodnictwem, na których organizatorzy starają przybliżyć aktualnie panujące trendy w kwiatowych nasadzeniach oraz florystyce.

Na zwiedzanie ogrodu Keukenhof trzeba poświęcić przynajmniej jeden dzień. Do obejrzenia są nie tylko rozległe rabaty położone wśród starych, rozłożystych drzew, ale również duże szklarnie pełne różnorodnych odmian kwiatów cebulowych. Rośliny rozkwitające w szklarniach rozwijają się wcześniej, niż te na zewnątrz, dlatego zwiedzający już od marca mogą oglądać również odmiany kwitnące w późniejszych terminach.

Tęczowym barwom dużych rabat kwiatowych towarzyszy wspaniały zapach tysięcy hiacyntów, tulipanów i narcyzów. Szczególny nastrój panuje w ogrodzie w pogodne późne popołudnia, kiedy tłum gości przerzedza się i można spokojnie delektować się kwiatową ucztą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego zwiedzającego.

You might also like More from author

1 Comment

Leave A Reply