Taras w wersji nowoczesnej i wygodnej – jak sprawdza się pergola aluminiowa?

0

Czy można wyobrazić sobie lepszy scenariusz na spędzenie wolnego, letniego popołudnia, niż wypoczynek pod aluminiową pergolą? Zdaniem wielu posiadaczy działek lub domów to jedna z najlepszych opcji wspierająca relaks i wypoczynek. A czym się charakteryzuje aluminiowa pergola oraz jak urządzić taras w stylu nowoczesnym?

Aby taras mógł pełnić funkcjonalną rolę w naszym życiu rodzinnym powinien spełniać kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim powinien być odpowiednio przysłonięty, by promienie słoneczne oraz deszcz nie niepokoiły wypoczywających na nim osób. Taras warto także odpowiednio zaaranżować, w modnym i odpowiadającym naszym potrzebom stylu. Tylko wówczas przestrzeń spełnia nasze indywidualne potrzeby i umożliwia pełną regeneracją.

Jak urządzić taras w stylu nowoczesnym?

Na dobrze zaaranżowaną przestrzeń, w której czuć powiew nowoczesności składa się wiele nachodzących na siebie czynników. Jednym z nich będą meble wypoczynkowe, które należy dobrać odpowiednio do liczby wypoczywających na tarasie gości, a także charakteru naszego życia w czasie wolnym.

Jeśli na co dzień sporo jemy na świeżym powietrzu: grillujemy lub zajadamy się świeżymi sałatkami to koniecznie zadbajmy o to, by zestaw mebli tarasowych składał się chociażby z wygodnego stołu oraz krzeseł. Ważne, aby każdy uczestnik takich smakowitych spotkań, mógł rozkoszować się smakiem serwowanych dań i jednocześnie mógł przyjąć wygodną pozycję przy stole.

W innym wariancie, gdy na tarasie przede wszystkim wypoczywamy, korzystając z dobroczynnych promieni słonecznych, ciekawym zestawem mebli będą wygodne leżaki oraz hamak, czy sofa. Taki zestaw mebli na taras pozwoli przenieść się w zupełnie inne realia. Wypoczniemy dwa razy mocniej, jeśli nasz taras zaaranżujemy także ciekawą roślinnością.

Jakie rośliny i dekoracje na nowoczesny taras?

Tutaj na pewno sprawdzi się egzotyczna roślinność śródziemnomorska. Coraz bardziej popularne stają się chociażby oleandry, palmy, czy drzewka oliwne. Cudownie prezentują się natomiast strelicje, czy azalie. Wiele aranżacji nowoczesnych tarasów wykorzystuje ponadto urok cudownie rozrastających się traw, które w bogatej palecie kolorystycznej zieleni, wyglądają dobrze w niemal każdym krajobrazie.

Nie masz pomysłu na to, gdzie umieścić rośliny? Posadź je w betonowych donicach lub takich, które są wykonane z materiału imitującego ten kruszec. To świetna alternatywa dla donic ceramicznych lub klasycznych pojemników z tworzywa sztucznego. Surowość betonu świetnie oddaje bowiem ducha nowoczesności.

Jakie dekoracje dodadzą sznytu aranżacji nowoczesnego tarasu? Dodaj do całej kompozycji latarenki lub łańcuch świetlny w postaci jednobarwnych żarówek. Szybko się przekonasz, że mały akcent dekoracyjny, ale dobrany w zgodzie z określoną aranżacją, zdziała cuda.

Konstrukcja pergoli aluminiowej, czyli najlepszy wariant na wygodnie zaaranżowaną przestrzeń tarasu

Drewniane tarasy prezentują się ciekawie, ale nie podkreślają tak dobrze nowoczesnej odsłony budynku, jak konstrukcja wykonana z aluminium. Trzeba przyznać, że ta druga opcja ma także wiele innych zalet. Pergole aluminiowe posiadają dach wykonany z ruchomych lamel. Można nimi dowolnie sterować, by podczas deszczu zapewniały przyjemną zasłonę, a przy mocnym słońcu dodawały ochłody i wpuszczały do wnętrza tarasu odrobinę wiatru.

Pergola aluminiowa będzie też dużo bardziej wytrzymała, a cała konstrukcja ze względu na oszczędny minimalizm prezentuje się nad wyraz elegancko. Nie wiesz, za pomocą jakich materiałów wykonać swój nowoczesny taras? Pergola aluminiowa może okazać się strzałem w dziesiątkę.

You might also like More from author

Leave A Reply