Najpiękniejsze kwiaty na balkon

0

Skrzynki pełne kolorowych kwiatów, w niewielkich doniczkach aromatyczne zioła, do tego leżak bądź hamak…

Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do wypoczywania i regeneracji sił po ciężkim dniu? Jeśli chcesz by twój taras bądź balkon wyglądał jak ten rodem z filmów, sprawdź na jakie kwiaty postawić by wyczarować magiczny ogród. Podpowiadamy, które rośliny nie dość, że są piękne to jeszcze same zadbają o to, by twój balkon budził zachwyt.

Które najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych kwiatów balkonowych od lat niezmiennie króluje pelargonia. Tworzone przez nią bujne, okazałe kaskady przyciągają wzrok nawet z oddali. Do wyboru mamy kilka gatunków. Większość z nich możemy kupić nie tylko w każdym centrum ogrodniczym, ale również w hipermarkecie, na bazarze oraz ulicznym straganie. Rośliny te nie są zbyt wymagające – ich pielęgnacja jest bardzo prosta.

Bardzo popularna są też petunie i surfinie, które wyróżniają się niezwykle obfitym kwitnieniem i słodkim zapachem. Są stosunkowo łatwe w uprawie i tolerancyjne pod względem podłoża. Do najpopularniejszych należą te o barwie różowej, czerwonej, fioletowej, białej, bordowej oraz niebieskiej. W ostatnich latach prawdziwym hitem są też odmiany dwu lub wielobarwne.

Do rośliny chętnie sadzonych na balkonach należy begonia. Z czego wynika jej popularność? Z ogromnej różnorodności gatunkowej i odmianowej oraz niewielkich wymagań. Jest szczególnie polecana osobom, które dopiero zaczynają przygodę z kwiatami ozdobnymi. Trzeba jednak pamiętać, że begonie są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Gdy tylko więc pojawią się pierwsze przymrozki, koniecznie przenieśmy je mieszkania.

Na balkon doskonale nadaje się aksamitek. Roślina ta również jest bardzo łatwa w uprawie, potrafi się dostosować do większości gleb. Preferuje stanowiska w pełnym nasłonecznieniu. Jego kwiaty mogą mieć różne odcienie żółci, pomarańczy, a także gamę rudości aż do mahoniu. Oprócz walorów estetycznych jest bardzo funkcjonalny – jego specyficzny zapach odstrasza szkodniki, w tym mszyce.

Doskonałym wyborem na balkon będzie również delikatna nemezja. Jej średniej wielkości kwiaty są najczęściej w kolorze czerwonym, pomarańczowym, żółtym, różowym i białym. Kupując nasiona tej rośliny, musimy liczyć się z tym, że jest ona bardzo wymagające i trzeba poświecić jej sporo uwagi, jeśli chcemy przez całe lato cieszyć się pięknymi kwiatami.

Balkon będzie pięknie wyglądał, gdy „zamieszkają” na nim werbeny o zwisającym i rozłożystym pokroju. Najładniej więc wyglądają posadzone w skrzynkach balkonowych, wiszących koszach, misach i wszelkiego rodzaju pojemnikach stojących. To rośliny o wielu barwach. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że kwitną aż do później jesieni.

Możemy również postawić na fuksję. Roślina ta ma bardzo oryginalny wygląd. Jej kwiaty – najczęściej w kolorze różowym, fioletowym bądź białym – znajdują się na końcach długich pędów. Fuksja poleca jest jednak osobom, których balkon jest zacieniony – ostre słońce może zniszczyć roślinę.

Oceń możliwości

Zanim udamy się do sklepu po wymarzone kwiaty, sprawdźmy koniecznie czy nasz balkon lub taras jest nasłoneczniony, czy raczej przez większą część dnia pozostaje w cieniu. Dowiedzmy się również, w jakich warunkach wybrane przez nas rośliny będą się najlepiej czuć. Jeśli okaże się, że nie są one do końca sprzyjające, zdecydujmy się na inne. Wybór jest przecież ogromny.

Poradnik przygotowany przez wrocławskiego dewelopera WPB sp. z o.o..

You might also like More from author

Leave A Reply