Laureaci konkursu: Wiosenny ogród w kolorach tęczy

0

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zgłoszenia na nasz konkurs. Otrzymaliśmy na piśmie wiele dowodów, że bardzo kochacie kwiaty cebulowe i nie wyobrażacie sobie ogrodu bez tych zwiastunów wiosny. Pisaliście wierszem i prozą, krótko i obszernie, rzeczowo i z uczuciem. Wybór najpiękniejszej wypowiedzi był niezwykle trudny i wprowadził „Szanowną redakcję” w spore zakłopotanie. Jednak regulamin konkursu jest nieubłagany, a nagrody są trzy. Zatem poznajcie laureatów, którzy naszym zdaniem, najciekawiej rozwinęli swoją wypowiedź zaczynającą się od słów : „Kocham kwiaty cebulowe…”

1. Piotr Brodziak z Poznania
Kocham kwiaty cebulowe, ponieważ …
„puszkinia przypomina baśń o brzydkim kaczątku:
cebulowato banalna z początku,
zamienia się w kwiat delikatny i powabny,
z drobnej cebulki – cudowny kwiatostan jedwabny.
W grupie rozjaśniają ogród cały,
efekt wow gwarantując niemały.
Ja zaś lubię po prostu patrzeć jak te puszkiniowe chucherka,
przykrywają nasz ogród niczym puchowa kołderka.”

2. Ilona Plebanek z Włoszczowej
Kocham kwiaty cebulowe, ponieważ…” nic tak nie raduje, jak po długotrwałej zimie widok pierwszych przebiśniegów. Nic tak nie wzrusza, jak bukiet żółtych tulipanów na dzień mamy i nic tak nie uspokaja jak widok jesiennych uroczych krokusów. A także ciekawy element dekoracji na święta w postaci hiacyntów w doniczkach domowych.”

3. Patrycja Tomaszewska 
Kocham rośliny cebulowe ponieważ…”Rośliny cebulowe, które zdobią wiosną mój ogród tworzą w nim niesamowite, barwne kompozycje. To one sprawiają, że wraz z nadejściem wiosny czuję, że wszystko odżywa, że świat jest niesamowity, pełen barw i energii. Mój wiosenny ogród kwiatowy daje poczucie, że robiąc mały krok poza drzwi mojego domu wchodzę w inny świat, rajski ogród, w którym mieszają się słodkie zapachy i tęczowe barwy. Wiosną, kiedy z utęsknieniem czekamy na każdy kwiat, każdą nową roślinę te piękne przebiśniegi, cebulice, irysy, ranniki, tulipany, szafirki, narcyzy…cieszą serce tak, że trudno to opisać. Można spędzać na trawie wśród „cebulowych” rabat całe dnie wdychając zapachy wiosny i łapiąc promienie słoneczne.”

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Cebulki do laureatów wysyła  SklepNaOgrodowej.pl

Redakcja NaOgrodowej.pl


 

Tekst konkursu:

Jesienne nasadzenia z cebul kwiatowych mogą zupełnie zmienić wygląd Twojego wiosennego ogrodu. Dzięki cebulkom efekt będzie szybki i spektakularny, ponieważ tulipany, narcyzy czy hiacynty już w pierwszym sezonie pokazują pełnię swoich możliwości.
Jeśli chcesz wygrać zestaw wiosennych cebulek i zapoczątkować zmiany w swoim ogrodzie, weź udział w naszym konkursie.
Do wygrania cebulki w kolorach tęczy dostarczane przez www.SklepNaOgrodowej.pl:

Nagrody:
Trzy zestawy po 50 cebul kwitnących w kolorach tęczy do jesiennego sadzenia w ogrodzie lub donicach.

Zadanie konkursowe:

1. Na stronie www.sklepNaogrodowej.pl znajdź najpiękniejszą Twoim zdaniem odmianę rośliny cebulowej i napisz krótko, dlaczego lubisz kwiaty cebulowe. Rozwiń zdanie „Kocham kwiaty cebulowe, ponieważ …”
2. Odpowiedź (nazwę najpiękniejszej odmiany i swoje uzasadnienie) zarejestruj pod tekstem konkursu lub prześlij na adres konkurs@naogrodowej.pl.
3. Polub naszego facebooka.

Nagrody przyznamy trzem laureatom, którzy nadeślą najciekawsze uzasadnienie i spełnią pozostałe warunki konkursu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 4 października. Wyniki konkursu i najciekawsze wypowiedzi ogłosimy do 10 października.
Zapraszamy!

Sklep Na Ogrodowej

Regulamin konkursu

You might also like More from author

Leave A Reply