Jak zrobić zawieszki z masy solnej?

0

Z masy solnej możemy wykonać ozdoby dowolnej wielkości, kształtu i koloru. Do zabawy możemy zaprosić nawet najmniejsze dzieci, które z radością przyłączą się do lepienia i wycinania ozdóbek.

ZAWIESZKI SOLNE NA CHOINKĘ KROK PO KROKU

Składniki na masę solną

Mieszanie i wygniatanie…

Zaczynamy od wymieszania składników, dolewając tyle wody, aby wyrobione ciasto miało konsystencję jak na pierogi. Dla uzyskania pożądanego koloru można przy wyrabianiu masy dodać przyprawę do piernika i kakao (to dla uzyskania barwy niby-pierniczków) lub farby plakatowe. Gotowe zawieszki, już po wysuszeniu, można też malować farbami (w ten sposób powstały zawieszki Mikołaje na zdjęciu obok) lub posypywać brokatem. Masę trzeba ugniatać na stolnicy jakieś 10 minut, a potem rozwałkować.

Wycinanie…

Kształty można wycinać za pomocą świątecznych foremek do ciastek lub według własnych wzorów. Rozkłada się je na blaszce do pieczenia i w każdym ‘ciasteczku’ za pomocą plastikowej słomki do picia wyciska dziurkę, przez którą później będzie można przeciągnąć sznureczek.

Suszenie…

Suszyć można je w ciepłym piekarniku (około 100 stopni C) przez 1,5 – 2 godziny (trzeba je koniecznie podczas suszenia przewrócić). Ozdóbki wyglądają świetnie z szyszkami i kawałkami zimozielonych gałązek.

Więcej rękodzieła tutaj: http://mojaprzystan-ila.blogspot.co.uk/

You might also like More from author

Leave A Reply