Czego NIE wolno robić z kwiatami ciętymi

0

Nigdy nie zgniataj i nie nakłuwaj łodyg! Nie używaj tępych nożyc czy sekatorów – to mocno niszczy naczynia wodne co zapobiega pobieraniu przez roślinę wody, a także pozwala bakteriom rozmnażać się szybciej i większości miejsc. Dodatkowo przysparza to kwiatom stresu, a to skraca ich żywot.

Nie umieszczaj kwiatów nieopodal misy z owocami. Dojrzewające owoce wytwarzają eten, który przyspiesza starzenie się kwiatów znajdujących się w pobliżu. Eten wytwarzają również obumierające części roślin, więc zawsze je usuwaj.

Nigdy nie mieszaj narcyzów w wazonie z innymi roślinami. Po cięciu z ich pędów wydobywa się lateks, który skróca życie innych kwiatów. Jeśli chcesz wymieszać narcyzy z innymi roślinami, to najpierw wstaw je na 12 godzin do wody, i dopiero potem ułóż z innymi kwiatami w wazonie – tylko bez kolejnego przycinania!

Nie umieszczaj wazonu z kwiatami w przciągach, które mogą kwiaty zaziębić. Nasłonecznione miejsca też nie są wskazane, ponieważ łatwiej rozmnażają się w ciepłych miejscach bakterie. Trzymaj z dala od gorących kaloryferów.

Nie dodawaj do wody w wazonie miedziaków, tabletek aspiryny, lemoniady ani wybielacza – to, że pomagają przedłużyć życie kwiatów jest mitem.

 

Fot. ibulb

 

Zawsze zaopatrz się w specjanie spreparowane odżywki. Domowe sposoby rzadko kiedy działają a mogą spowodować więcej problemów.

You might also like More from author

Leave A Reply