Wystawa Zieleń to Życie 2012

0

Tegoroczne hasło Wystawy to „SKARBY OGRODÓW”. Nawiązuje ono o emocji, jakie niesie tworzenie ogrodu, kolekcjonowanie roślin i dbałość o nie. Interpretację tego hasła zobaczymy na stoiskach wystawców.  Będzie też  ono motywem przewodnim programu.  
 
Międzynarodowo i różnorodnie…
Na corocznej scenie prezentacji „Zieleń to życie” wystąpi blisko 300 wystawców z 12 krajów – Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch. Prezentowaną ofertę obejrzą goście z całej Polski, a także z zagranicy. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku targi odwiedzą branżowi goście z ponad 25 krajów – w tym Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji. Goście Wystawy to przede wszystkim: kupcy i hurtownicy, architekci krajobrazu, szkółkarze, dostawcy usług. Pierwszy dzień targów tradycyjnie skierowany jest wyłącznie do profesjonalistów. Chociaż ze względu na bogaty program i różnorodną ofertę wielu specjalistów przebywa na targach także w sobotę i niedzielę. W weekend Wystawę odwiedzają tłumnie amatorzy i pasjonaci – co jest ważnym elementem kształtowania popytu i rynku, który w Polsce przeżywa obecnie dynamiczny rozkwit.

Skarby Wystawy…
Najbogatsza w naszej części Europy ekspozycja roślin – drzew, krzewów, bylin, pnączy, kwiatów rabatowych to wyróżnik ,,Zieleń to życie”. Rośliny zaprezentuje ponad 150 firm z kraju i zagranicy. Nowości odmianowe, rzadkie rarytasy, a przede wszystkim  bogactwo i różnorodność asortymentu  ściągają na Wystawę hurtowych odbiorców, profesjonalistów zajmujących się tworzeniem zieleni, ale także amatorów szukających inspiracji i pomysłów na własny ogród. W sierpniu rośliny prezentują się doskonale, co pozwala klientom docenić ich walory i jakość. Pomysłowe i staranne ekspozycje to kolejny wyróżnik ,,Zieleń to życie”. Kipiące kolorami, zaskakujące pomysłami aranżacje i pełne skupiających uwagę widza detali, są skarbnicą pomysłów i inspiracji, swoistą prezentacją ogrodowych trendów, a także marketingowych rozwiązań wspierających sprzedaż.
Złowić trendy i inspiracje

Dekoracje, stylowe drobiazgi i użyteczne wyposażenie  – donice, materiały wykończeniowe czy meble to wszystko decyduje o urodzie i niepowtarzalności ogrodu, a także wygodzie użytkowników. Na stoiskach wystawców zobaczymy wiele nowości i podpowiedzi dotyczących aranżacji ogrodowej przestrzeni. Będzie też można zaopatrzyć się w książki, poradniki o tematyce ogrodowej. Pomysłowe i staranne ekspozycje wystawców zmieniają industrialne wnętrza Centrum EXPO w kolorowy ogród. Kipiące kolorami, zaskakujące pomysłami aranżacje i pełne pięknych detali, często bardzo proste rozwiązania to prawdziwa skarbnica inspiracji dla zwiedzających. Warto zobaczyć zatem tę wyjątkową  prezentacją ogrodowych trendów i przenieść – choćby tylko niektóre do własnego ogrodu.

Nowości i ciekawe rozwiązania najłatwiej znaleźć wśród zgłoszonych do konkursów:
• KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI – w którym o medale i wyróżnienia rywalizują najciekawsze zgłoszone przez Wystawców nowe odmiany drzew, krzewów, bylin, pnączy
• KONKURS ZIELONY LAUR, w którym rywalizują najlepsze produkty i technologie dla szkółkarstwa oraz ogrodu i terenów zieleni
• KONKURS WAWRZYN – na najatrakcyjniejsze stoiska
W programie dla hobbystów przewidziano otwarte pokazy florystyczne, kształtowania bonsai, wykłady o ogrodowych trendach, nowościach i praktycznych rozwiązaniach, a także zielone warsztaty dla dzieci.

Godziny otwarcia Wystawy:
24 sierpnia 2012 (piątek)  – 9.00-18.00  uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym
25 sierpnia 2012  (sobota) – 9.00 – 18.00
26 sierpnia 2012 (niedziela) – 9.00 – 17.00

You might also like More from author

Leave A Reply