Warszawa zaprasza na Bożonarodzeniowy Jarmark

0

W grudniu sporo czasu poświęcamy na wyszukanie prezentów dla najbliższych, zdobycie ciekawych ozdób świątecznych i wyśmienitego jedzenia na świąteczne stoły. Aby ułatwić to trudne zadanie, wiele miast w tym czasie organizuje specjalne jarmarki bożonarodzeniowe, gdzie można znaleźć ciekawe, niecodzienne produkty. Śladem Berlina, czy Wiednia, gdzie tradycja organizowania jarmarków funkcjonuje od lat, podąża również Warszawa.

Co prawda Bożonarodzeniowy Jarmark w Warszawie nie jest  jeszcze wydarzeniem na dużą skalę, ale z pewnością można tam kupić oryginalne, dobre jakościowo  produkty, w tym także artystyczne rękodzieło. W tym roku na rynku Starego Miasta znalazły się stoiska wystawców nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Białorusi, Węgier i Czech.

Filcowe cudeńka

Oprócz dobrego jedzenia (wiejskie wędliny, oryginalne sery, miody  i ciekawe produkty rybne) poszukiwacze prezentów znajdą tam prześliczną ceramikę z Bolesławca, lecznicze produkty benedyktyńskie, ręcznie zdobione wyroby filcowe, ciekawą biżuterię i pięknie zdobione pierniki. Na jarmarku możemy także podziwiać lub kupić artystyczne bombki i stroiki świąteczne z zaprzyjaźnionej galerii „Galla”. Zwolennicy praktycznych prezentów mogą nabyć bardzo kolorowe wełniane skarpety, koce i ręcznie wykonane swetry, albo drewniane łyżki, chochle i deski, które przydadzą się w każdej kuchni. A jeśli wszystkie prezenty mamy już kupione, warto po prostu przespacerować się po Starówce, gdzie świąteczne lampki i dekoracje tworzą miły, świąteczny nastrój.

Jarmark w Warszawie rozpoczął się 24 listopada i będzie trwał do 6 stycznia 2013 roku.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej GALERII.

You might also like More from author

Leave A Reply