Święto Ogrodów w Krakowie

0

Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej „Malwa” i Stowarzyszenie „Ogrody Sztuki” zapraszają do wzięcia udziału w „Święcie Ogrodów 2015” – wspólnym przedsięwzięciu, w czasie którego w różny sposób będzie można pokazać wszystko, co wiąże się z ogrodami, sztuką ogrodniczą i kulturą w ogrodach.
„Święto Ogrodów” ma podkreślić wagę ogrodów w naszym życiu, organizując imprezy lub uczestnicząc w „Święcie” chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas idea zachowania i rozwijania naszych ogrodów.

Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto to ma również za zadanie podkreślić znaczenie ogrodów w naszym życiu.

Podczas „Święta Ogrodów” poszczególne ogrody czy też instytucje, w zależności od ich charakteru i możliwości podzielą się z innymi swoją wiedzą nt. ogrodów i ogrodnictwa, pokażą swoje kolekcje, zademonstrują swoje dokonania kulturalne na terenie swego ogrodu.

„Święto Ogrodów” to jedyna w roku okazja, by oprócz znanych powszechnie ogrodów zobaczyć te zazwyczaj niedostępne: ogrody królewskie czy prywatne.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowanie w ramach „Święta Ogrodów” jest wolny.

Tegoroczny 10. Festiwal „Święto Ogrodów 2015” będzie trwał 17 dni, od 29 maja do 14 czerwca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Szczegółowy program na stronie Organizatora

Tekst: swietoogrodow.pl


You might also like More from author

Leave A Reply