23 kwietnia – EKO-ROZSADNIK – wiosenna wymiana sadzonek

0

Dużymi krokami zbliża się kolejne spotkanie w ramach EKO-ROZSADNIKa – projektu dla warszawskich ogrodników.  23 kwietnia 2016 r zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie (ul. Żegańska 1a) wszystkie osoby zainteresowane ogrodnictwem, ekologią i zdrowym stylem życia.  Tym razem spotykamy się przede wszystkim po to, aby wymienić się sadzonkami.  Jeśli posiadacie choć jedną roślinę, z własnej uprawy na parapecie lub wykopaną z ogrodu, którą chcecie przekazać w dobre ręce, przynieście ją na nasze spotkanie. Będziecie mogli wymienić ją na inną lub po prostu oddać innemu ogrodnikowi. Jeśli w tym roku nie macie nic swojego do oddania, nic nie szkodzi  – dla was znajdą się również  sadzonki.

Maja Popielarska

Kwietniowy EKO-ROZSADNIK to także inne atrakcje i duża dawka wiedzy ogrodniczej. Nasze zaproszenie przyjęła  m. in. Maja Popielarska, która opowie o swojej ogrodniczej pasji i o ogrodach, które najbardziej ją urzekły. Od ogrodniczych fachowców dowiemy się, jakie są zasady uprawy roślin na balkonach i tarasach, jak osiągnąć sukces w uprawie ziół i co oznacza termin „bioróżnorodność” w naszym ogrodowym otoczeniu.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Magdaleny Wasiczek, której ogrodnicze fotografie zdobyły wiele nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

www.magdawasiczek.pl

Wiosenne atrakcje EKO-ROZSADNIKa, program

Godz. 13.00-13.40 Spotkanie z Mają Popielarską, która opowie o swoich ulubionych ogrodach.

Godz. 14.00 – 14.30 Ewa Gryguc: Ogród bez ogrodu, czyli jak stworzyć i pielęgnować zielony zakątek na balkonie

Godz. 15.00 – 15.30 Ewa Biernacka: Ziołowy smak życia

Godz. 16.00 – 16.30 Magda Sobolewska: Bioróżnorodność  w ogrodzie przydomowym

Podczas całego spotkania:

EKO-ZABAWY dla dzieci organizowane przez Marzenę Dzierzbę

KIERMASZ RĘKODZIEŁA – do nabycia wyroby lokalnych twórców

ZDROWE PRZEKĄSKI z domowego ogródka

 

Zasady wymiany sadzonek:

Jakie sadzonki przynosimy:  sadzonki roślin uzyskane z nasion (rozsada), sadzonki pozyskane z ogrodu, np. karpy bylin, ukorzenione sadzonki  kwiatów domowych.

Jak przygotować sadzonki do wymiany: Rośliny powinny być w oddzielnych doniczkach lub opakowaniach, byliny z ogrodu należy podzielić na małe fragmenty i zapakować, tak by nie zwiędły, podobnie rośliny domowe. Wszystkie sadzonki muszą być opisane nazwą rośliny.

Sposób wymiany: Jeśli przyniesiesz własne sadzonki,  zapłacimy ci za nie eko-monetami. Za ich pomocą będzie można „kupić” sadzonki przyniesione przez innych ogrodników. Wymiana na takich zasadach będzie  odbywać się od 13.00 do 15.00.

A jeśli nie mam własnych sadzonek do wymiany?:  Nie martw się, z pewnością zostaną jeszcze sadzonki  także dla ciebie. Po 15.00 każdy będzie mógł otrzymać sadzonki, które pozostaną po pierwszym etapie wymiany.

EKO-ROZSADNIK to projekt organizowany przez portal NaOgrodowej i Wawerskie Centrum Kultury w ramach programu Nowe Ogrody Kultury. Projekt zyskał uznanie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, który finansuje część nakładów związanych z organizacją przedsięwzięcia w ramach „inicjatywy lokalnej”. Projekt powstał dzięki wsparciu  Wawerskiego Centrum Kultury oraz dzięki pracy licznych wolontariuszy, którzy kochają ogrody i swoją pasją chcą dzielić się z innymi mieszkańcami Warszawy. Jeśli ty też chcesz wesprzeć nasze działania, zapraszamy! Adres kontaktowy: redakcja@naogrodowej.pl

 

You might also like More from author

Leave A Reply