Zawieszki w stylu vintage

0

Dla Ili z bloga MOJA PRZYSTAŃ koniec listopada to najlepszy czas, aby malutkimi kroczkami  przygotować się do nadchodzących Świąt. W tym roku jako nowość proponuje czytelnikom Na Ogrodowej wykonanie prostej zawieszki w stylu vintage.


Fot. mojaprzystan-ila.blogspot.com
 

Zawieszki są bardzo proste w wykonaniu. Ja użyłam starych pożółkłych kartek, ale ładnie też wyglądają całe białe lub w innym kolorze. Pierwszy raz robiłam je kilkanaście lat temu w szkole, i później zupełnie o nich zapomniałam …  aż do teraz. Chciałam się nimi z Wami podzielić:)

 

Zawieszki vintage. Fot. mojaprzystan-ila.blogspot.com
 

Do wykonania zawieszek potrzebne będą nam:

• kartki: białe, czerwone, stare gazety, stare nuty …
• zszywacz
• nożyczki
• linijka
• ołówek

Na kartkach rysujemy 3 rodzaje pasków tej samej szerokości, ale różnej długości. Moje mają szerokość 1,5 cm i długość 12 cm- najdłuższy, kolejne o centymetr od następnego są krótsze.Paski składamy razem, tak aby najkrótszy był w samym środku , a po dwóch stronach dodajemy kolejny dłuższy i najdłuższy. Końcówkę z jednej strony łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. Z drugiej strony również łączymy końcówki ze sobą i zszywamy. Dodajemy sznureczek – w moim przypadku jest to czarna nitka, przewleczona igłą przez zawieszkę … i zawieszka vintage gotowa.

 

Fot. mojaprzystan-ila.blogspot.com

Zapraszam wszystkich miłośników dekoracji vintage oraz country do mojego sklepiku ZA ZIELONYMI DRZWIAMI.

You might also like More from author

Leave A Reply