Wollerton Old Hall Gardens

0

Jeżeli moglibyście zobaczyć w życiu tylko jeden angielski ogród, to z powodzeniem możecie wybrać Wollerton Old Hall Gardens znajdujące się nieopodal Shrewsbury. Jest to prawdziwie urocze miejsce z cudnym klimatem autentycznego angielskiego ogrodu. Znajdziecie tu nie tylko piękne rabaty bylinowe, ponad 100-letnie formalne topiary czy dzikie łąki kwiatowe z pasącymi się na nich kucami, ale także przytulne Tea-Rooms oferujące gościom angielskie zupy-kremy, pyszne ciasta oraz herbatkę z mlekiem.

 

Wallerton Old Hall. Fot. BotanicStock

 

Wollerton Old Hall to tradycyjny angielski dwór wiejski pochodzący z XVI wieku. Jego drewniana konstrukcja i różowe ściany stanowią idealne tło dla otaczających go ogrodów, które rozmieszczone są na powierzchni około 1,6ha. Pomimo swojego wiekowego rodowodu, ogrody które możemy oglądać dzisiaj są głównie wyniekiem prac prowadzonych systematycznie od roku 1984 przez właścicieli Lesley i John’a Jenkins’ów. To oni stworzyli tu współczesne ogrody idealnie wpasowane w średniowieczny krajobraz – założyli szereg mniejszych ogrodów (aż 16!) podzielonych murkami, żywopłotami oraz alejkami, które łączą się jednak z domem i otaczającym je terenem za pomocą licznych osi widokowych. Każdy z ogrodów ma swój własny klimat, obsadzenia oraz myśl przewodnią. Króluje tu roślinność wieloletnia, a style swobodne i formalne – w wielu misjcach pomieszane. Właściciele Wollerton są dumni ze swych kolekcji – szczególnie róż, powojników, płomyków oraz szałwi.

 

Wallerton Old Hall. Fot. K Bellingham 

 

Na terenie ogrodu znajduje się również szkółka roślin oraz sklepik. Wszystkie informacje na temat godzin otwarcia, cen biletów oraz dojazdu znajdują się TUTAJ.

 

Wallerton Old Hall. Fot. K Bellingham

Więcej zdjęć z Wollerton Old Hall Gardens w naszej GALERII DNIA.

You might also like More from author

Leave A Reply