Wiosenne cebulki na domowy parapet

2

W marcu za oknami jest jeszcze trochę szaro, a w ogrodzie ukazują się dopiero pierwsze delikatne dzwoneczki przebiśniegów.  Do wiosennych, ukwieconych rabat jeszcze daleko … ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować sobie kolorowe mini-rabaty w domu na parapecie.

 

Fot. ibulb  cebdodomu20142 

 

Nawet jeśli nie zdążyliście jesienią rozpocząć pędzenia swoich własnych hiacyntów czy narcyzków, to zrobili to już za Was producenci cebulek w Holandii. Rozejrzyjcie się w centrach ogrodniczych, zwykłych sklepach czy nawet supermarketach – półki uginają się od małych plastikowych doniczek wypełnionych pięknie podpędzonymi roślinkami cebulowymi. Obok tradycyjnych hiacyntów, tulipanów i narcyzów znajdziecie również krokusy, szafirki i kosaćce, a nawet szachownice i puszkinie.

 

 Fot. ibulb

Kompozycja z szachownicą pirenejską (Fritillaria pyrenaica L.). 

 

Wystarczy kupić kilka doniczek z ulubionymi cebulkami i przesadzić je (pojedyńczo lub w grupach) do mniejszych czy większych osłonek, ceramicznych pojemników lub skrzynek. Pomysł oczywiście zależy od Was, pamiętajcie tylko – cebulkom trzeba zapewnić lekkie i dobrze przepuszczalne podłoże oraz drenaż w postaci otworu w podstawie pojemnika. Aby zobaczyć jak inspirują nas fachowcy z Holandii, zobaczcie koniecznie naszą GALERIĘ DNIA.

You might also like More from author

2 Comments

  1. Janka says

    A jak się nazywają te dzwoneczki w ostatniej kompozycji?? 🙂

  2. KasiaB says

    Janeczko to jest Fritillaria pyrenaica czyli szachownica pirenejska;-)

Leave A Reply