Świąteczny recycling czyli pakujemy prezenty

0

Święta Bożego Narodzenia to szczególnie ekscytujący okres dla ludzi kreatywnych, którzy lubią wykazać się przy ozdabianiu wnętrz i tworzeniu oraz pakowaniu prezentów. W sklepach już pojawiły się tysiące rodzajów dekoracji świątecznych , lecz ku radości mojego serca wielu z nas wykona je własnoręcznie – w rodzinnym gronie i radosnej atmosferze. Pokazywaliśmy już Wam przepiękne zawieszki i bombki wykonane sztuką decoupage’u oraz śliczne dekoracje ulepione z masy solnej, najwyższy czas więc zabrać się za pakowanie prezentów. Proponuję Wam pomysł pakowania oraz ozdabiania prezentów, który jest przyjazny dla środowiska i naszego portfela – taki świąteczny recycling!

 

 Pakowanie świątecznych prezentów. Fot. K Bellingham

 

• Do opakowania prezentów używamy niepotrzebnych już kawałków tapet, nut, ładnych kartek z przeczytanych magazynów,  starych książek, etc.

• W roli małych ozdobnych karteczek z imionami mogą wystąpić  zeszłoroczne kartki świąteczne. Zawsze przechowuję je w pudełku z bombkami i gdy nachodzi Boże Narodzenie wycinam z nich najładniejsze części. Następnie robię w nich otwór dziurkaczem i przewlekam ozdobnym sznureczkiem lub wstążką. 

• Każdy prezent będzie wyglądał szczególnie ładnie przyozdobiony własnoręcznie ułożonym mini-stroikiem. Wystarczy wyjść do ogródka z sekatorem na 5 minut, aby nazbierać garść gałązek, zasuszonych kwiatostanów i owoców. Dodatkowo mini-stroiki można udekorować korą cynamonową, szyszkami, ususzonymi plasterkami cytryny, jabłka lub pomarańczy, ozdóbkami z choinki oraz dekoracjami wykonanymi z masy solnej.

• Wiele gospodyń dysponuje pudełeczkami lub słoiczkami wypełnionymi zbieranymi latami wstążeczkami, tasiemkami i guzikami – będą one nadzwyczaj cennymi dodatkami podczas eko-pakowania prezentów.

 

 Pakowanie prezentów na Boże Narodzenie. Fot. K Bellingham

 

 

You might also like More from author

Leave A Reply