Piękny ogród może być Twój!

0

W dobie przesytu informacji warto odpowiednio dobierać źródła informacji. Gdy szukasz inspiracji odnośnie ogrodu, to niełatwo o lepszą skarbnicę wiedzy niż czasopismo „Mój Piękny Ogród”. To największy europejski magazyn ogrodniczy. Każdy jego numer jest niezwykłą porcją informacji z tego fascynującego, zielonego świata, który jest pasją wielu osób posiadających swój własny kawałek ziemi. Wiedza, inspiracja i oryginalne pomysły – tak można by podsumować krótko zawartość magazynu „Mój Piękny Ogród”.

Do kogo skierowany jest magazyn „Mój Piękny Ogród”?

„Mój Piękny Ogród” to czasopismo skierowane do wszystkich miłośników i pasjonatów ogrodnictwa. Osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat roślin i mających własne ogrody. W czasopiśmie znajdą one podpowiedzi dotyczące tego, w jaki sposób zaaranżować zieloną przestrzeń na swojej działce, czy wokół domu, aby wyglądała ona przepięknie przez cały rok. Na stronach magazynu czytelnicy znajdą informacje na temat roślin ozdobnych i użytkowych – sposobach ich pielęgnacji, nasadzeniach, aranżacji. Redaktorzy dzielą się również oryginalnymi pomysłami dotyczącymi aranżacji przestrzeni ogrodowej, zarówno w kwestii doboru roślin, jak i małej architektury stanowiącej dla nich piękny akompaniament. Czasopismo jest dostępne również w formie prenumeraty za pośrednictwem prenumerata.ruch.com.pl.

Co znajdziemy w magazynie?

Magazyn jest podzielony na części, w których będziemy mieli możliwość zapoznania się z informacjami dotyczącymi:

  • ogrodu i roślin ozdobnych,
  • drzew i krzewów owocowych i warzywnych,
  • kwiatów w domu,
  • ochrony roślin.

Czytelnicy będą mieli okazję na łamach czasopisma zapoznać się również z kalendarzem ogrodnika, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie im rozplanować prace w ogrodzie.

Rośliny ozdobne

Ogród ozdobny ma cieszyć oko i sprawiać, że okolica wokół naszego domu staje się jeszcze piękniejsza. W czasopiśmie w działach dotyczących roślin ozdobnych znajdziemy informacje na temat obecnie zdobywających popularność roślin dekoracyjnych, sposobów ich pielęgnacji, zastosowania, a także tego, które z nich możemy sadzić w konkretnym okresie.

Rośliny ozdobne należą bardzo często do szczególnie wrażliwych i wymagających, dlatego wskazówki od redaktorów i specjalistów publikujących na łamach czasopisma „Mój Piękny Ogród”, pomogą niejednemu ogrodnikowi w dbaniu o jego zieloną przestrzeń wokół domu.

Warzywa i owoce

Kochamy owoce i warzywa wprost z ogrodu. Głównie ze względu na to, że są one zdrowe, doskonale smakują, a ich pojawienie się na stole daje niezwykłą satysfakcję tego, że są to te wyhodowane właśnie przez nas. Na stronach czasopisma „Mój Piękny Ogród” możemy zdobyć informacje na temat najlepszych odmian danego gatunku rośliny, a także sprawdzić, w jaki sposób należy je pielęgnować, aby dawały nam dużo wartościowych plonów. W sekcji dotyczącej warzyw i owoców znajdziemy także sposoby na radzenie sobie z najbardziej popularnymi problemami w ich uprawie oraz pomysły na przetwory, które możemy wykonać z zebranych plonów.

Kwiaty w domu

Nie trzeba mieć przydomowego ogródka lub działki, aby być pasjonatem ogrodnictwa. Wiele osób cieszy się z posiadania kilku sztuk roślin w zaciszu swojego własnego domu. I dla nich również „Mój Piękny Ogród” ma dział, w którym podnosi tematy związane z roślinami, które możemy trzymać w mieszkaniu. W dziale znajdziemy informacje na temat roślin, jakie możemy uprawiać w domu i na balkonie, ich potrzeb i sposobów ich pielęgnacji.

Ochrona roślin

Temat ochrony roślin jest tym, który musi zgłębić każdy ogrodnik – niezależnie od tego, jak bardzo odporne są zasadzone przez niego krzewy i drzewa. Specjaliści z „Mój Piękny Ogród” wskazują jak chronić rośliny, jakie dawać im odżywki i nawozy. Pomagają również zrozumieć zależności pomiędzy poszczególnymi  gatunkami. Dzięki informacjom publikowanym na stronach czasopisma możemy urządzić swój ogród w taki sposób, aby wszystkie rośliny wzajemnie sobie „pomagały” przez co interwencja sztucznych środków ochrony roślin będzie znikoma lub w zasadzie w ogóle niepotrzebna. Ta cenna wiedza pozwoli zachować nam ogród w znakomitej kondycji niewielkim kosztem i nakładem pracy.

 

You might also like More from author

Leave A Reply