Ogrody pokazowe Markiewicz

0

Po drodze z Olsztyna do Giżycka, w samym sercu Mazur, warto  zatrzymać się w niewielkim Marcinkowie. Znajdziemy tam ciekawe ogrody pokazowe prowadzone przez Magdalenę Markiewicz. Aranżacja składa się z kilkunastu ogrodowych wnętrz urządzonych w różnych stylach. Zwolennicy cieplejszych klimatów znajdą tam ogród śródziemnomorski, formaliści – wypielęgnowaną różankę i urządzony pod linijkę ogród dla zakochanych.

Ogrody Markiewicz

Kto woli aranżacje naturalne, odkryje ulubione klimaty w ogrodzie traw albo ogrodzie urządzonym na biało.  Wśród zaproponowanych pomysłów nie zabrakło także ogrodu japońskiego, z rabatami wysypanymi przegrabianym żwirkiem i charakterystyczną dla tego stylu starannie kształtowaną i przycinaną roślinnością.  A miłośnicy swojskich klimatów z przyjemnością obejrzą typowy ogród mazurski z bujnym warzywnikiem, w którym znalazły się ule z pszczołami, dbającymi o ogrodowe plony.

Ogrody Markiewicz

W ogrodach znajduje się również motylarnia, w której od czasu do czasu wylęgają się egzotyczne piękności, znane nam w większości jedynie z fotografii. Nie zawsze uda się trafić na  moment, kiedy motyle rozwijają skrzydła, ale nawet oglądanie egzotycznych gąsienic i kokonów dostarcza sporo wrażeń.

Ogrody można bez problemu odwiedzać z dziećmi. Nawet, jeśli nie są miłośnikami roślin, mogą spędzić ciekawie czas w kąciku przeznaczonym na dziecięce zabawy.

Ogrody Markiewicz

Ogrody Markiewicz to dobre miejsce dla osób poszukujących inspiracji co do rozwiązań aranżacyjnych w ogrodzie i pomysłów na nowe nasadzenia – można tam obejrzeć sporo ciekawych roślin i roślinnych kompozycji rabatowych. Warto tam też zajrzeć, jeśli poszukujemy chwili wytchnienia w zielonym otoczeniu, nieco odmiennym od tego, co widzimy na na co dzień.

Zdjęcia, które towarzyszą artykułowi zostały zrobione w sierpniu i są tylko jedną z licznych odsłon wyglądu ogrodu. Jak wszystko co żyje, zmienia się on z każdą chwilą i porą roku, wysuwając na pierwszy plan coraz to inne rośliny. Ciekawe, jak ogrody Markiewicz wyglądają na wiosnę?

Więcej informacji tutaj.

You might also like More from author

Leave A Reply