OGRÓD – Zielony design

0

Targi OGRÓD – ZIELONY DESIGN 20 – 22.04.2012 na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich skierowane są zarówno do profesjonalnych zwiedzających: architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, kupców i hurtowników, firm wykonawczych, jak i klientów indywidualnych.

 

Od 2011 roku targi OGRÓD – ZIELONY DESIGN organizowane są w nowej formule, na którą składają się cztery elementy:

 

część wystawiennicza – promocja firm odbywa się na stoiskach w halach targowych.

konferencja branżowa – pt. „Woda i zieleń w mieście”, podczas której omawiane będą takie tematy jak: zieleń i woda w miejskiej przestrzeni publicznej Szczecina, nowe możliwości dla promowania zielonych wsi, miasteczek i miast. Konferencja skierowana je do profesjonalistów z branży – architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy jak i developerów, firmy budowlane i firmy wykonawcze.

 

ogród pokazowy – tworzony na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich Do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej. Projekt ogrodu pokazowego wyłoniony zostanie w konkursie dla studentów II stopnia Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

kiermasz ogrodniczy – sprzedaż materiałów roślinnych, wyposażenia oraz dekoracji ogrodowych na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Nowa formuła targów sprzyja współpracy i zintegrowanym działaniom różnych specjalistów, prowadząc do podkreślenia roli zieleni miejskiej w zrównoważonym rozwoju miasta. Poprzez wydarzenia towarzyszące, takie jak konferencja, ogród pokazowy i wystawa, targi mogą jednocześnie służyć podniesieniu wrażliwości i świadomości ekologicznej i ekonomicznej inwestorów oraz mieszkańców w zakresie znaczenia obszarów zieleni na terenach zurbanizowanych.

 

 

You might also like More from author

Leave A Reply