Lniana pościel – komfortowy sen letniej nocy

0

Len jest bardzo mocno związany z polską kulturą. Jego popularność wzrosła w XIX wieku, kiedy stawiano pierwsze fabryki, a przemysł lniarski zaczął rozkwitać. W tym okresie praktycznie w każdym domu można było znaleźć lniany obrus, czy ściereczkę. W latach 70 zainteresowanie tkaniną zmalało, natomiast dzisiaj znowu wraca do łask – także w Polsce. Len jest symbolem luksusu, elegancji i oryginalności. Któż z nas w upalną, duszną noc nie chciałby zanurzyć się w przyjemnie chłodzącej pościeli…?

Lniana pościel to nie tylko piękny dodatek do naszej sypialni. Naturalna tkanina zapewni nam zdrowy sen, który jest niezbędny do regeneracji organizmu po całym dniu. W upalne noce, trudno o komfortowy odpoczynek. Warto więc dodatkowo umilić sobie noc zamieniając ciepłą pościel na lnianą, która przepuszcza powietrze.

 

Fot. Lniany Zaułek

 

Naturalna pościel zapewni spokojny sen. Lniane płótno ma właściwości higroskopijne, co jest ważne szczególnie latem – szybko chłonie wilgoć i wysycha. Jest  przewiewne i bardzo wytrzymałe, a czas działa na jego korzyść – częste pranie sprawia, że staje się bardziej miękkie i przyjemne w dotyku. Pościel, choć wykonana jest z tkaniny czysto lnianej, nie wymaga prasowania ani  maglowania. Warto pamiętać także o tym, że ma działanie antybakteryjne, nie podrażnia, dzięki temu nie wywołuje alergii i jest idealne dla osób wrażliwych.

 

Fot. Lniany Zaułek

 

Firma Lniany Zaułek, która oferuje lnianą pościel oraz lniane komplety stołowe, powstała w 1992 roku i od początku specjalizowała się w sprzedaży tkanin naturalnych oraz w produkcji wyrobów wnętrzarskich z lnu. Lniany zaułek jest producentem wyrobów lnianych, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność, charakter i styl. Od surowego materiału, aż po delikatny i subtelny w każdym calu. Oferowane produkty są najwyższej jakości, szyte z tkanin sygnowanych certyfikatem Eko-Tex przyznawanym wyłącznie wtedy, gdy zostaną spełnione wszystkie, bardzo surowe wymogi huma – ekologiczne. Większość kolekcji powstaje  z tkanin wyprodukowanych w Polsce, uzupełnianych jedynie unikatowymi i oryginalnymi materiałami  pochodzącymi z fabryk UE.

 

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Lniany Zaułek:

Ul. Mokotowska 61, Warszawa

Ul. Dittricha 10E, Żyrardów

Oraz do sklepu internetowego www.lnianyzaulek.com

You might also like More from author

Leave A Reply