Lampy solarne do ogrodu – gdzie jeszcze się sprawdzą?

0

Oświetlenie ogrodowe jest niezwykle ważne bez względu na porę roku. Lampa ogrodowa to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu ogród będzie wyglądał pięknie nawet po zmroku, a Ty będziesz mógł bez obawy wracać do domu o każdej porze dnia.

Lampy solarne – dlaczego sprawdzają się jako oświetlenie ogrodowe?

Lampy solarne odnajdą się wszędzie tam, gdzie nie można pociągnąć klasycznej instalacji elektrycznej. Są wyposażone w panel, który wystawiony jest przez cały dzień na działanie słońca. Po zmroku specjalne ogniwo przekształca energię słoneczną w energię elektryczną – to dzięki temu lampy solarne zewnętrzne dają tak jasne światło bez konieczności podłączania ich do prądu. Bardzo popularne są lampy solarne kule, które nie tylko efektywnie wyglądają w ogrodzie, ale również są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.

Lampy solarne to oszczędność pieniędzy – mówi ekspert z serwisu lampy.pl. – Ogniwo fotowoltaiczne jest ogrzewane przez słońce, nie potrzebuje energii elektrycznej. To właśnie to ogniwo zamienia energię słoneczną w elektryczną. Po zmroku lampy solarne korzystają ze zmagazynowanej w akumulatorach energii. Takie rozwiązanie nie wymaga rozkopywania ogródka i podłączania kabli.

Lampy ledowe zewnętrzne – ekologiczne i wydajne

Lampy ledowe zewnętrzne z systemem solarnym są przyjazne dla naszego środowiska między innymi dlatego, że nie potrzebują prądu. Cały system jest tak skonstruowany, że lampy solarne są w gruncie rzeczy samowystarczalne. Panele słoneczne są na tyle czułe, że akumulatory w lampkach gromadzą energię również wtedy, gdy teoretycznie „nie ma” słońca. Dzięki temu lampy solarne w ogrodzie sprawdzają się nie tylko latem, ale i zimą czy jesienią.

Lampa solarna z czujnikiem ruchu – zadba o bezpieczeństwo domu

Jeżeli chcesz oświetlić swój ogród, to dobrym wyborem będzie lampa solarna z czujnikiem ruchu. Zwykle tego typu oświetlenie montuje się w strategicznych miejscach w ogrodzie, jak np. przy bramie, garażu czy drzwiach wejściowych. Wszystko po to, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Takie lampy reagują na ruch w najbliższym otoczeniu. Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcy często wyjeżdżają. Czas świecenia można ustawić według własnych potrzeb (zwykle od kilku sekund do kilku minut), a kąt wykrywania czy zasięg czujnika zależy od konkretnego modelu.

Lampy można ustawić w ten sposób, by odwiedzające ogród zwierzęta ich nie włączały (zarówno ptaki jak i zwierzęta domowe typu koty czy psy). Lampa z czujnikiem ruchu to doskonałe rozwiązanie do każdego domu jednorodzinnego, ponieważ istnieje duża szansa, że włączając się odstraszy potencjalnych włamywaczy. Jest to także bardzo wygodne zimą, kiedy szybko robi się ciemno, a nie chcesz, żeby lampa przy drzwiach wejściowych ciągle się świeciła. Lampy solarne z czujnikiem ruchu można także zamontować w ogrodzie przy ścieżce.

Lampy solarne na balkonie i oświetlenie tarasu

Oświetlenie zewnętrzne domu nie musi ograniczać się wyłącznie do montażu lampek na trawniku. Z powodzeniem można wykorzystać lampy solarne na balkonie lub tarasie. Na rynku znajdziesz między innymi lampy solarne wiszące czy specjalne kinkiety w różnych kolorach. Dzięki temu w ciepłe, letnie wieczory będziesz mógł odpoczywać przy nastrojowym świetle razem z całą rodziną. Lampy solarne LED mogą także oświetlić Twój balkon – wystarczy tylko, że zadbasz o odpowiednie miejsce, w którym będziesz mógł je umieścić. Mogą to być doniczki zawieszone na balustradzie, stojące doniczki z kwiatami lub po prostu pojemniki wypełnione ziemią.

Lampy ogrodowe solarne są niezwykle wydajne i bardzo uniwersalne – większość z nich zamontujesz na tarasie czy na balkonie. W zależności od Twoich potrzeb i przeznaczenia oświetlenia możesz wybrać takie lampy, które dają mocne światło i reagują na ruch, bądź też możesz postawić na delikatne, nastrojowe światło (rekomendujemy to rozwiązanie szczególnie na tarasie, w altance czy na balkonie). Oświetlenie ogrodowe solarne nie należy do najdroższych rozwiązań, dzięki czemu zakup ten szybko się zwróci. Lampy korzystają z energii słonecznej, a nie elektrycznej, więc znika kwestia rachunków za prąd.

You might also like More from author

Leave A Reply