Kwiaty dla zakochanych

0

Walentynki czyli Święto Zakochanych to jedna z pierwszych okazji w roku, aby do domu przynieść bukiet świeżych kwiatów. Bez względu na to, czy obchodzimy to święto czy nie – kilka łodyg tulipanów, szafirków czy kasaćców w wazonie na stole nikomu nie zaszkodzi. I kto powiedział, że bukietem na Walentynki trzeba być obdarowanym?  Wiosenną wiązaneczkę można podarować samemu sobie albo jakiejkolwiek osobie, którą darzymy sympatią.  Mamy jeszcze kilka dni na obmyślenie jak zrobić bukiet, a więc zabierzmy się do roboty. 

 

Fot. ibulb

 

Kwiaciarnie pełne są już wiosennych kwiatów ciętych oraz doniczkowych. Aż trudno przejść obojętnie obok pysznych azalii, cyklamenów i hiacyntów. Na bukiet Walentynkowy jednak warto kupić kwiaty cięte i ułożyć z nich bukiet … ale nie taki tradycyjny z gerber czy frezji, tylko bardziej naturalny, w prawdziwie wiosennym klimacie i przypominający ogrodową rabatę.

 

Fot. iBulb

 

Do tulipanów dodać można gałązki kwitnących wiosną krzewów kaliny, wiśni czy ozdobnej porzeczki oraz pędy naturalnie wyglądających zatrwianów, czosnków ozdobnych i delikatnych róż wielokwiatowych. Taki bukiet country będzie prawdziwie romantycznym podarunkiem dla ukochanej osoby.

 

Fot. iBulb

 

Ciemne tuplinay nadadzą wiązance odrobinkę pasji i namiętności. W kompozycji z kwitnącymi kalinami, delikatnym zatrwianem oraz ciekawymi rodzajami tulipanów o różnych kształtach kwiatów będą wyglądać jak prawdziwe gwiazdy. Taki bukiet zawińmy w kolorową bibułę lub celofan i zwiążmy naturalną rafią – jego prostota zwali z nóg nawet największego przeciwnika Święta Zakochanych.

You might also like More from author

Leave A Reply