Jaką huśtawkę ogrodową wybrać?

0

Wiosną, częściej przebywamy w ogrodzie. Jednym z idealnych pomysłów na jego zagospodarowanie jest ustawienie w nim huśtawki.

Drewno, plastik, czy metal
Wybierając huśtawkę ogrodową, powinniśmy się zastanowić przede wszystkim nad doborem odpowiedniego materiału. Oczywiście, jeżeli w ogrodzie mamy również inne meble, na przykład komplet wypoczynkowy, najlepiej byłoby dobrać taką huśtawkę, która będzie pasować do reszty elementów.
Warto jednak rozważyć rodzaje materiałów pod kątem ich właściwości i wrażenia, jakie będą sprawiać.
Zaletą drewna jest duża stabilność. Takiej huśtawki nie wywróci wiatr, ani osoba, która za mocno się „rozbuja”. Ponadto, drewniane meble sprawiają zawsze bardzo przytulne wrażenie. Taka huśtawka może też być najelegantsza ze wszystkich. Jeżeli ułożymy na niej miękkie, wygodne poduszki, będzie na pewno miejscem komfortowego wypoczynku. Z drugiej strony, w przypadku drewna należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Niezabezpieczone przed deszczem i śniegiem – niszczeje. Jeżeli kupimy też zbyt masywny model, może zdominować ogród.
Huśtawki wykonuje się także z plastiku oraz metalu. Są one może mniej atrakcyjne w wyglądzie niż drewniane, ale za to, łatwiej o nie zadbać – wystarczy przetrzeć powierzchnię huśtawki wilgotną ściereczką, jeżeli metalowe elementy są wykonane z nierdzewnego surowca, nie musimy się też obawiać o panujące warunki atmosferyczne.

 

Huśtawka metalowa

Huśtawka metalowa


Wygoda i bezpieczeństwo
Jeżeli chcemy, żeby huśtawka posłużyła nam w najbardziej upalne dni, a nie mamy możliwości postawić jej w zacienionym miejscu, niezwykle ważne jest, aby miała daszek. Zwróćmy uwagę na to, żeby był dobrze przymocowany, i wykonany z porządnych materiałów, których nie uszkodzi podmuch wiatru.
Inną istotną kwestią jest siedzisko. Niewygodna huśtawka, choćby była najpiękniejsza, nie spełni dobrze swojej funkcji. Dobrą opcją są miękkie poduszki. Niektóre modele huśtawek mają także „wbudowane” miękkie siedziska. Nie każda huśtawka będzie jednak dobrze wyglądać z poduchami. Czasem drewniane konstrukcje najlepiej wyglądają solo. Wtedy należy zwrócić uwagę przez wszystkim na wysokość oparcia – jeżeli będzie się kończyło za nisko, bądź za wysoko, nie uda nam się znaleźć wygodnej pozycji do siedzenia.

Huśtawki dla dzieci
Nasze pociechy uwielbiają huśtawki. Najlepsze są dla nich oczywiście takie, na których mogą się bujać jak najwyżej. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze jest to bezpieczna zabawa. Huśtawka powinna być przede wszystkim dopasowana do wieku dziecka. Dla najmłodszych, najlepsze będą takie huśtawki, które mają dodatkowe zabezpieczenie, na przykład „obręcz”, która zabezpiecza maluszka przed wypadnięciem.
Tak czy inaczej, jeżeli huśtają się dzieci, nawet na najbardziej stabilnej huśtawce, powinniśmy ich pilnować.

Zdjęcia huśtawek pochodzą ze strony http://ogrodosfera.pl/hustawki-ogrodowe

You might also like More from author

Leave A Reply