Jak wykonać prosty wianek na Święto Zmarłych?

0

Wykonanie ładnego wianka lub wiązanki na Wszystkich Świętych naprawdę nie jest ani trudne, ani nie potrzebuje żadnych specjalistycznych materiałów. Z powodzeniem można samemu wykonać małą lub większa dekorację kolorystycznie pasującą do nagrobka lub lampionów.

 

Łatwe dekoracje na Wszystkich Świętych. Fot. K Bellingham

 

Aby wykonać podstawowy wianek, który później można dowolnie udekorować – wystarczy wyjść do ogrodu z sekatorem i ściąć trochę pędów zimozielonych krzewów lub drzew – najlepiej miszanki pędów zielonych i o kolorowych liściach (kolorowe odmiany).

Dodatkowo potrzebne są:
– ostry sekator
– mocny sznurek (najlepiej zielony, aby nie było go widać)
– rękawiczki ogrodowe (gdyż iglaki są bardzo kłujące)
– kilka kawałków metalowych, zielonych drucików
– do dekoracji wianka wrzosy (w doniczne) lub inne kwiaty

 

1. Z zebranych gałązek obcinamy pędy długości około 15cm i układamy je w małe bukieciki.

 

 

Łatwe dekoracje na Wszystkich Świętych. Fot. K Bellingham

 

 

2. Przygotowujemy długi odcinek sznurka i zawiązujemy go mocno na jednym z bukiecików, potem kolejno za pomocą tego samego sznurka przywiązujemy do siebie pozostałe bukieciki tak, aby utworzyć zieloną girlandę.

 

Fot. K Bellingham

 

3. Girlandę związujemy w okrąg i w ten sposób otrzymujemy wianek. Mocno związujemy ze sobą pierwszy i ostatni bukiecik tak, aby nie wiać było pomiędzy nimi żadnej przerwy.

 

Fot. K Bellingham

 

4. Odcinamy kawałki pędów wrzosów lub innych ozdobnych kwiatów (mogą być też sztuczne chryzantemy lub ususzone kwiatostany hortensji) i dekorujemy nimi przygotowany wianek. Mocujemy za pomocą zielonych drucików. Tak wykonana kompozycja będzie ozdobna przez kilka tygodni.

 

Fot. K Bellingham

Fot. K Bellingham

You might also like More from author

Leave A Reply