Floriade 2012

0

5.04 – 7.10.2012 Floriade, Holandia. Jest to szósta edycja organizowanej raz na dziesięć lat Światowej Wystawy Ogrodniczej, której towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne.

Floriade 2012 odbywa cię na obszarze 5000 hektarów w okolicy miejscowości Venlo. Zwiedzający, których organizatorzy spodziewają się w liczbie około 2 milionów, będą mieli okazję do podziwiania specjalnie przygotowanych ogrodowych aranżacji. Do ich utworzenia wykorzystano prawie dwa miliony cebulek kwiatowych, 190 tys. bylin, ponad 30 tys. krzewów ozdobnych, 5 tys. róż oraz 3 tys. drzew. W tak przyjaznym, zielonym środowisku zlokalizowano pawilony, w których będą prezentowane wszelkie towary i usługi związane z ogrodnictwem.

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach, które w na wystawie znajdą wiele atrakcji. W czasie poruszania się po rozległym terenie wystawy goście będą mogli przemieszczać się kolejką linową (!) zbudowaną w związku z obecną edycją Floriade.

Po zakończeniu wystawy jej teren będzie wykorzystywany jako park biznesowy do ogranizowania różnego typu wydarzeń kulturalnych i gospodarczych.

Więcej szczegółów na www.floriade.com

You might also like More from author

Leave A Reply