’Dahlia Fiesta’ w Kelmarsh Hall, Anglia.

0

Kelmarsh Hall w hrabstwie Northamptonshire odwiedzam regularnie od wielu lat, gdyż posiadłość ta szczęśliwie położona jest blisko mojego angielskiego domu. Z roku na rok widzę zmiany, jakie zachodzą w Kelmarsh’owskich ogrodach – szczególnie na terenie obszernego ogrodu kuchennego za ceglanym murem – ‘the kitchen garden’. Ogrodem opiekuje się strasza ogrodniczka Esther Mcmillan, która tak jak ja jest wielką pasjonatką uprawy kwiatów ciętych w ogrodzie. To właśnie dzięki tej energicznej kobiecie w Kelmarsh Hall w tym roku zorganizowano pierwszy Festiwal ‘Dahlia Fiesta’.

 

'Dahlia Fiesta' w Kelmarsh Hall, Anglia. Fot. K Bellingham

 

Festiwal odbywał się przez cały wrzesień. Każdej niedzieli organizowano w ogrodzie sprzedaż kwiatów, demonstracje oraz wykłady na temat tych przepięknych roślin. Na terenie całego ogrodu kuchennego w tym czasie kwitły setki dalii – przeróżnych grup oraz odmian. Miałam szczęście do ogrodu zawitać o mglistym poranku – to, co zastałam przechodząc przez stara bramę ogrodu kuchennego było prawdziwą bajką …

 

Zapraszam do oglądania fotografii, które zrobiłam podczas mojej wizyty na ‘Dahlia Fiesta’ w Kelmarsh Hall w naszej GALERII DNIA.

You might also like More from author

Leave A Reply