Bajkowe ogrody Trebah w Kornwalii

0

Ogród Trebah pokrywa zbocza jednej z wielu korwalijskich dolin obniżających się ku morzu. Jednak jak niewiele z nich obsadzony jest wyszukanymi kolekcjami roślin – prawdziwe marzenie dla miłośników pięknych ogrodów. Szczególnie bajecznie jest tu w maju, gdy większość drzew i krzewów pokrytych jest pachnącymi kwiatami, a pod nimi rozpościerają się wielkie dywany błękitnych Hyacinthoides non-scripta czyli polularnie zwanych dzwonków angielskich.

 

Fot. K Bellingham

W maju Hyacinthoides non-scripta pokrywa łąki w Trebah

 

Każde z pięter obniżającej się ku morzu doliny obsadzone jest bujną roślinnościa, która świetnie czuje się w tym ciepłym i wilgotnym klimacie. Ogromne połacia Gunnery manicata oraz błekitno kwitnącej hortensji ogrodowej rosną na najniższych piętrach, a kolorowe prymulki Bees’a pokrywają rabaty okalające kamienne schody prowadące ku plaży. Wyższe części doliny porośnięte są ogromnymi rododendronami, pachnącymi kameliami oraz wrażliwym na mrozy dereniem Cornus capitata. Na każdym kroku natknąć się można na zapierające dech w piersi miejsca widokowe oraz ławeczki.

 

Fot. K Bellingham

Ogromne rododendrony i tropikalne paprocie drzewiaste 

 

Wejście do ogrodu oraz kawiarnia znajdują się w najwyższej części ogrodu. Od nich w dół prowadzą liczne ścieżki oraz kamienne schodki. Na samym dole jest piękna plaża z lodziarnią – tutaj można odpocząć obserwując przepływające w pobliżu łodzie oraz jachty.

 

Fot. K Bellingham

Widok z plaży w Trebah 

 

Ogród Trebah w pobliżu Falmouth pokrywa 10ha i jest otwarty przez cały rok. Więcej informacji TUTAJ.

You might also like More from author

Leave A Reply