Zdążyć przed żniwami

0

Ila z bloga MOJA PRZYSTAŃ wierzy, iż ‘SIŁA TKWI W PROSTOCIE’. To jej motto na nadchodzące jesienne dni. Będzie tworzyć nowe, proste dekoracje. Dzisiaj udało jej się jednak prześcignąć kombajn i specjalnie dla Na Ogrodowej upleść wianek ze zbóż.

Zdążyłam jeszcze przed żniwami wyskoczyć po zboże, co prawda, zeschnięte już nie jest tak ładne jak świeże, ale chciałam pokazać  jak zrobić zbożowy wianek więc oto instrukcja ( inne wianki również w ten sposób powstają ) :

• Zbieramy materiał. Wianuszki mogą być nie tylko ze zboża, ale także z ozdobnych traw, które z każdego spaceru przynoszę do domu. Polskie łąki są pełne pięknych kwiatów i traw na wyciągnięcie ręki, dla tych, co na wsi mieszkają. Więc nic innego nie pozostaje, jak wybrać się po nie.

• Potrzebny jest podkład ze słomy – bardzo przydatna rzecz i tania. Do kupienia w kwiaciarni lub na jarmarkach.

• Przygotowany słomiany podkład obwiązujemy dokładnie drutem, drutu nie odcinamy.

• Wybieramy sobie kilka źdźbeł zboża, które przycinamy na długość 10 cm i przykładamy do wianka. Drugą dłonią chwytamy wcześniej przywiązany do podkładu drut i oplatamy nim zboże, okręcamy tak kilka razy nasz okrąg ze zbożem, aż będzie ono nieruchome.

• Dla osób, które wcześniej nie robiły wianków może to być troszkę kłopotliwe, wiec po przycięciu zbożowych łodyg można związać je sznurkiem lub nitką i dopiero wtedy mocować do podkładu drutem.

• Czynność tą powtarzamy do samego końca.

• Wianuszek skończony. Mój wyszedł troszkę zwichrowany, bo zboże suche i wygięte było, jednak już uzyskał pożądany przeze mnie kształt. Przy robieniu kolejnego wianuszka (uplecionego jak poprzedni) klejem przymocowałam dodatkowo drobne, suche kwiatuszki. Do innego użyłam kolorowych traw.

 

Zobacz także jak wykonać prosty wianek z szarego mchu.

You might also like More from author

Leave A Reply