Tulipan jako kwiat cięty

0

Tulipay fascynują miłośników pięknych kwiatów od setek lat. Bukiety i dekoracje z tulipanów mogą być delikatne i niewinne lub gorące i wzbudzające pożądanie. Dzięki tak szerokiej gamie kolorów oraz kształtów – kwiaty tulipanów nadają się do tworzenia bukietów i dekoracji w przeróżnych stylach czy rozmiarach.

Sklep Na Ogrodowej

Wspaniale też wyglądają całkiem naturalne wiązanki – po 10 lub więcej sztuk luźnych lub związanych rafią i zwyczajnie wstawionych do wazonu. Do dekoracji można użyć tulipanów z ogrodu, zakupionych w kwiaciarni lub wcześniej posadzonych w donicach i innych pojemnikach.

 

Fot. MCCK

Tulipany najpiękniej wyglądają w dużych ilościach i bez towarzystwa innych kwiatów.

 

Jak postępować z tulipanami na kwiat cięty:

Tulipany zrywamy w ogrodzie lub kupujemy w kwiaciarni wtedy, gdy ich pąki kwiatowe są jeszcze prawie całkiem zielone i tylko na krawędziach płatków jest widoczny kolor kwiatów.

Nie potrzebują odżywek i nawozów dla kwiatów ciętych, które zazwyczaj mieszmy z wodą w wazonie, ponieważ nawet jeden lub dwa lisćie pozostawione na łodydze produkują wystrczająco cukru, aby wspomóc rozwój pąków i ich obfite kwitnienie.

Ci, którzy pracowali już z tulipanami wiedzą, że kwiaty te w wazonie potrafią z dnia na dzień całkowicie zmieniać swoje położenie więc bezcelowe jest zbyt gorliwe układanie ich. Tulipany po ścięciu nadal rosną – nawet do 2 lub 3 cm. Dodatkowo uwielbiają promienie słoneczne i podobnie do słoneczników zawsze śledzą jego wędrówkę po niebie. W domu będą się zwracać zawsze w kierunku najsilniejszego źródła światła naturalnego – czasami tym samym tworząć swoje własne kompozycje!

Tulipany zerwane lub zakupione w stanie „zielonych pąków” powinny cieszyć oko nawet przez 10 dni.

Zobacz nasz E-Magazyn o tulipanach.

 

You might also like More from author

Leave A Reply