Międzynarodowe Targi Ogrodnicze GARDENIA 2016

0

W dniach od 25-go do 27-go lutego 2016 r w Poznaniu  odbędą się Targi Ogrodnicze GARDENIA – jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich imprez ogrodniczych. Targi Ogrodnicze Gardenia to spotkanie, które od siedmiu lat łączy i integruje całą branżę ogrodniczą. Wśród wystawców znajdują się firmy produkujące lub sprzedające materiał roślinny, narzędzia ogrodnicze, elementy wyposażenia ogrodów, a także produkty i akcesoria do profesjonalnej produkcji i pielęgnacji roślin. Zwiedzający to zarówno właściciele przydomowych ogrodów, jak i zapaleni działkowcy, właściciele firm ogrodniczych, architekci zieleni, szkółkarze czy ogrodnicy miejscy.

GARDENIA to również rewia wydarzeń towarzyszących. Niezwykłe pokazy i szkolenia prowadzone na żywo przez takie gwiazdy jak: Maja Popielarska, Witold Czuksanow czy Marek Jezierski cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności. Program Targów GARDENIA urozmaicą także seminaria skierowane do profesjonalnych zwiedzających. Wzorem lat ubiegłych pierwszego dnia Targów odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim najbliższej edycji będzie „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”. Na zaproszenie wydawnictwa Abrys do Poznania przyjadą znane na rynku ogrodniczym ikony, które cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli branży. – Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się potrzebom mieszkańców miast –  mówi Judyta Więcławska, redaktor prowadząca „Zieleni Miejskiej”. –  Zwrócimy uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając ich ewentualne dysfunkcje fizyczne, psychiczne bądź umysłowe. Oprócz tego, nasze spotkanie będzie oscylować wokół tematyki szeroko pojmowanej edukacji. Przyjrzymy się możliwościom i formom edukowania społeczeństwa, ukazując dobre praktyki. Położymy nacisk na sensoryczne postrzeganie i ocenę przestrzeni miejskiej, w tym oczywiście na terenów zieleni – dodaje. Miejska Sztuka Ogrodowa dedykowana jest osobom m.in. zainteresowanym ogrodami działkowymi, przestrzenią miejską czy projektowaniem placów zabaw. – Prelegenci odniosą się także do tematów  hortiterapii, miejskich ogrodów społecznych, łąk kwietnych i nowych form aktywności w mieście – pointuje Judyta Więcławska. 

Bardzo interesującym wydarzeniem bijącym rekordy popularności jest odbywający się na żywo konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE, który kolejny raz organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu najciekawszej aranżacji ogrodu
w warunkach hali targowej. W tym roku wydarzenie to nakierowane jest na „poszukiwanie stylu”. Do dyspozycji uczestników konkursu będą trzy główne elementy – drzewo, kamień i jeden detal dekoracyjny, które umożliwią stworzenie pomysłu na ogród. Częścią programu będą również ogrody pokazowe zaaranżowane przez firmę GARTE. 

Ogrodnicy hobbyści, którzy wybiorą się na Gardenię, będą mogli  uczestniczyć w pokazach florystycznych, zwiedzać ogrody pokazowe i zakupić na kiermaszu ciekawe odmiany roślin ogrodowych. Atrakcje dla zwiedzających przygotowali również wystawcy, i są to m.in. konkursy, prezentacje produktowe, bezpłatne porady.

 Gardenia

Więcej szczegółów o imprezie na stronie www.gardenia.mtp.pl

You might also like More from author

Leave A Reply