Internationale Grüne Woche

0

W dniach od 18 do 27 stycznia 2013 roku już po raz 78 odbędą się znane w świecie berlińskie targi Internationale Grüne Woche (Międzynarodowy Zielony Tydzień). Ta imponująca impreza gromadzi wystawców z branży spożywczej, ogrodniczej i rolniczej, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata. W czasie spotkań towarzyszących targom (konferencje, seminaria, wykłady) podejmowane są m.in.  tematy związane z odnawialnymi zasobami, ekologicznym rolnictwem, zasadami handlu Fair Trade, rozwojem ogrodnictwa i obszarów wiejskich.

Holandia

W tym roku państwem partnerskim targów jest Holandia.

W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 400 000 gości zachęconych atrakcjami przygotowanymi przez wystawców i organizatorów. W czasie tegorocznej edycji targów będzie można m.in. zakosztować smaków z pięciu kontynentów odwiedzając narodowe stoiska spożywcze aż 60 krajów, w tym również Polski.

A także zapoznać się z urokami niemieckich terenów wiejskich, gdzie coraz lepiej widać nowe trendy związane z rozwojem rolnictwa ekologicznego i zwiększeniem zainteresowania ze strony ‘mieszczuchów’, którzy na wydzierżawionych skrawkach ziemi sami uprawiają zdrowe warzywa.

Miłośnicy kwiatów i ogrodów znajdą na targach pawilon poświęcony aranżacjom roślinnym, gdzie nie tylko będzie można podpatrzeć ciekawe pomysły, ale również zdobyć fachowe informacje.

Uczestnictwo w targach Internationale Grüne Woche to możliwość zaznajomienia się z nowymi  trendami  światowymi  w rolnictwie, ogrodnictwie i przemyśle spożywczym. To także okazja do zdobycia pomysłów na rozwój własnej firmy bądź inspiracji na zagospodarowanie swojego najbliższego „zielonego” otoczenia. Warto tam zajrzeć.

Więcej inforamcji znajduje się na stronie www.gruenewoche.de

You might also like More from author

Leave A Reply