Witam się i od razu pytam o tulipany doniczkowe :)

Homepage Fora Witam się i od razu pytam o tulipany doniczkowe :)

  • Posted In: Witam się i od razu pytam o tulipany doniczkowe :)

  • #9535

    Witajcie,

    Rok temu przeprowadzilismy sie z bloku do własnego domu z ogrodem. Od tego czasu walczymy z urządzeniem ogrodu, ale ja odnalazłam tez duża przyjemnosc w zdobieniu domu kwiatami. Jako że jestesmy zapracowani, to wiekszosc ogrodu to nudne iglaki i trawnik, ale w tym roku założyłam tez malutką grządkę warzywną i jak bazanty i sroki nie zjedzą, to mamy własne pyszne pomidory 🙂 Pracuję tez nad rabata kwiatowa, która bedzie równez niewielka, bo jest pod brzozą w miejscu nasłonecznionym i kwiaty musza tam być naprawde silne, by przetrwac wysysajace wszelką wilgoć towarzystwo brzozy. W zeszłym roku zaryzykowałam posadzenie tam tulipanów i nie dosc ze wyszły, to jeszcze były piękne 🙂 W tym roku postanowiłam wzbogacić rabatę o wiecej cebulek i juz sie nawet zaopatrzyłam w świecie cebul. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie eksplorowała też innych sklepów.

     

    I tak trafiłam na tulipany doniczkowe. Bardzo mi sie spodobała idea niewielkich tulipanów w kilku doniczkach, które zakwitna w domu, gdy na zewnątrz będzie jeszcze chłodno, tylko jak się do nich zabrać? Czy posadzić do docelowych donic i przechowac przez zimę w chłodnym miejscu (np. garazu z temp. ok. 8 st. C)? Czy sadzić dopiero np. na poczatku roku?  

    Będe wdzieczna za kazda radę 🙂

    #10980

    Cześć!

    Tulipany w domu w czasie wczesnej wiosny, czasem jeszcze ze śniegiem to rzeczywiście duża przyjemność. Najlepiej posadzić je jesienią, a doniczki albo zakopać w ogrodzie (ale uwaga, to natura zadecyduje, kiedy ziemia rozmarznie – może w lutym, a może w marcu), albo zostawić na zewnątrz otulone przed mrozem lub w chłodnej szklarni lub garażu. W końcu zimy, gdy zechcesz je 'rozbudzić’ – wstaw donice do widnego pomieszczenia o tmp. około 10 – 15 stopni. A do domu najlepiej wnieść je dopiero przed kwitnieniem – domowe temperatury są niestety za wysokie dla wiosennych kwiatów cebulowych. 

    Szczegółowy opis sadzenia cebulek w donicy znajdziesz w  artykule Sadzimy rośliny cebulowe w donicach

    Powodzenia!

    #10982

    Jolu,

     

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze takie pomieszczenie gospodarcze, w którym mogą przezimować i bedzie tam chłodniej niz w garażu, który dodatkowo jest widny.

    Spróbuję, a jak sie uda, to z pewnoscia tu o tym napiszę 🙂

    #10994

    Ange, Jola podala wlasciwie wyczerpujaca odpowiedz, ja tylko moge dodac iz traktuje moje 'pedzone’ tuipany tak samo jak pedzone hiacynty i narcyzy. sadze we wrzesniu i przechowuje w ciemnym, chlodnym miejscu az do czasu, gdy zobacze pierwsze pedy, do domu jednak staram sie ich nie wstawiac az do wypuszczenia przez rosliny pierwszych pakow. W domu tulipany pedzone zazwyczaj beda potrzebowaly podporek, te nizsze jednak obejda sie bez nich. Pozdrawiam, K

    #11007

    Kasiu,

    Dziekuję za radę 🙂 Te tulipany, o których myśle wyglądaja na niewysokie, wiec może nie wybujają za bardzo 🙂

    Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.