Kwiaty w ogrodzie w wiejskim stylu.

Homepage Fora Kwiaty w ogrodzie w wiejskim stylu.

  • Posted In: Kwiaty w ogrodzie w wiejskim stylu.

  • #9549

    Witam. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem stworzenia ogródka ( bo ogród to zbyt dużo powiedziane ) w wiejskim stylu. A dokładnie chciałam posiać i posadzić kwiaty znane z ogródka babci. Chodzi mi np. o cynię, nagietek, łubin, kosmosy, słonecznik, malwę. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie jeszcze kwiaty mogłabym posiać i zasadzić ?

    #11096

    Może jeszcze dalia, ostróżka i naparstnica? I chyba jeszcze mieczyki, miesięcznica i wieczornik damski … no i bez goździka brodatego, laków i czerwonej babcinej pelargonii w glinianej donicy chyba się nie da … a! kwitnący koper musi być … powodzenia! K

    #11293

    Tak, te kwiaty na pewno dodadzą uroku. Cebule mieczyków kupię wiosną w ogrodniczym. Natomiast zastanawiam się czy dostanę tam też nasiona miesięcznicy, goździka brodatego czy laku? Bo niestety w Klubie Nasionka nie znalazłam nikogo kto miałby te kwiaty. A co powiesz jeszcze na floks (płomyk)? Będzie pasował do ogrodu?

    #11684

    Wydaje mi się, że floks będzie pasował. A może dzika róża czy jakaś taka „dżemowa”? Moja babcia miała jeszcze pierwioski, jaśminowiec, bzy, forsycje, bratki, aksamitki.

    A coś kwitnącego jesienią? Jakieś astry, marcinki, chryzantemy?

    http://zielona.org/assets/files/2013/KoloroweZagrody.pdf – może to coś pomoże, jest tak spis roślin do wiejskiego ogródka 🙂

    #11770

    Tak – flox i marcinki na 100% – dodatkowo cudnie pachnie … i lilie królewskie! Nasiona goździka brodatego można dostać w sklepach no problem – nawet w lidlu. Miesięcznicę ma Bubisa. Lak … ja chyba mam … mogę wysłac …

    #11772

    Goździka, kupię wiosną w ogrodniczym. Miesięcznicę w międzyczasie dostałam od Bubisy. A jeżeli masz lak to chętnię przyjmę. Mój mail dorciano@o2.pl.

    Do Klajka – dzięki za link. Bardzo ciekawa lektura.

    #11784

    Dorka prześlij mi proszę adres na maila: biuro@angielskieogrody.com

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.