Cięcie drzewek owocowych mlodych.

Homepage Fora Cięcie drzewek owocowych mlodych.

  • Posted In: Cięcie drzewek owocowych mlodych.

  • #9588

    Jesienią posadziłam drzewka owocowe. Kupiłam je w doniczce teraz na wiosne powinnam je przyciąć dla lepszego wzrostu. I na tym się moja wiedza kończy. Kiedy je trzeba przyciąć? Czy teraz w lutym moge? Ile przyciąć tylko nie piszcie mi ,że tego się nie da na forum wytłumaczyć. Drzewka sa wysokie na 1.5 m do 2.0 metra. Maja pare już gałązek bocznych. Prosze o rade .

    #12128

    Witam Nieznaną 😉 oto co na temat Twoich drzewek powiedział Andrew Bellingham, wypisuję w kolejności od naważniejszego zadania:

    1. potrzebują palikowania w sposób pokazany na zdjęciu.
    2. dookoła drzewek należy usunąć kamienie oraz trawę, delikatnie wspulchnić glebę za pomoca wideł z kilkoma dobrymi garściami granulowanego obornika –  zrobić większe koło dookoła drzewek – powinno być nawet do 1m !!! Koło należy wyściółkować na grubość 7cm kompostem z pryzmy , którą widac na zdjęciu.
    3. wiosną i latem, gdy będzie sucho – koniecznie podlewać!!!
    4. teraz przyciąć wszystkie przewodniki do 1/2 długości.
    5. starać się kupować drzewa owocowe TYLKO z otwarztym korzeniem.

    Pozdrawiam ciepło, Kasia B

    #12129

    Palikowanie drzewek …

    #12130

    Dziękuję ślicznie za odpowiedź. To czeka mnie jednak robota przy tych drzewekach owocowych. Czyli tych małych bocznych gałązek nie przycinać? Tą kore potem mam zastąpić kompostem? Te fachowe słownictwo za dużo mi nie mówi. Dlaczego nie kupować drzewek w doniczkach?

    #12140

    Na tym wyższym drzewku na pewno przyciąć i te boczne. Generalnie chodzi o to, żeby tym przycinaniem dawać siłę owocującym pąkom i 'rzeźbić’ czy formować drzewko, aby za kilka lat miało koronę jak duże gniazdo bociana – tak jakby w środku puste i dookoła gałęzie. Tak – korę zamienić kompostem który jest nie tylko ściółką ale też i dokarmi glebę i poprawi jej właściwości. Drzewka kupowane i sadzone z donicy nigdy tak dobrze i szybko się nie przyjmują jak te sadzone z odkrytym korzeniem 😉 

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.