Podpory do róż – Chelsea Flowe Show 2012

Homepage Fora Podpory do róż – Chelsea Flowe Show 2012

  • Posted In: Podpory do róż – Chelsea Flowe Show 2012

  • #9465

    Oto dwie fotki ślicznych podpórek do róż z ogrodu The Laurent-Perrier Bicentenary Garden. Według przewodnika są one zrobione z leszczyny – wydaje mi się jednak, że jest to wierzba …
    Odmiana róż to ‘Louise Odier’

    #9726

    I jeszcze jedna:

    #10533

    Trudno powiedzieć… może i z leszczyny? W każdym razie bardzo ładnie róże na nich wyglądają 🙂
    Z doświadczenia wiem , że z podpórkami z wikliny jest jeden zasadniczy problem. Uwielbiają się ukorzeniać i zagłuszają roślinę dla której miały być podporami.
    Przerobiłam to z moją piwonią 🙂

    #10536

    Tak, to prawda. Najlepiej jest używać leszczyny do pałąków, które wbijamy do gruntu, a wiklinę przeplatać pomiędzy nimi. Wiklina wbita do gleby to poprostu sadzonka – Iza Twoje 'koszyczki’ bardzo fajne, pozdrawiam!

    #10546

    To też ładne:

    #10548

    Ależ z Ciebie skarbnica pomysłów 🙂

    #10550

    Ależ z Ciebie skarbnica pomysłów 🙂

    #10908

    Witam Kasiu, Olśniłaś mnie z tymi podpórkami do róż. Nie umiałam dobrać podpórek, które by mnie usatysfakcjiniwały. Treaz mam 🙂

    Dziwne, jakie człowiek (tzn. jaUśmiech) ma klapki n a oczach. Zwiedzając w tym roku angielskie ogrody, widziałam takie podpórki zastosowane przy ostróżkach a nie pomyślałam o różach. 

    #10920

    Ooo zrobiłam podobną – może nie tak udaną na powojnika.Wykorzystałam do tego klon, który każdego roku przycinam. Przymierzam się jeszcze do zrobienia stożków na wilca…

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.