Zestaw nr.4

• Posted In: Zielony Kącik Badawczy 2014

• Uczestnik

Nasionka dotarły i od razu na pierwszy rzut poszedł brokuł szparagowy (zgodnie z dołączoną podpowiedzią). Nasionka wysiałam po parę sztuk bojąc się, że może wszystkie nie wzejdą. Po 5 dniach spędzonych na parapecie, zaczeły pokazywać się pierwsze siewki i jak widać większość jest już „na świecie” 🙂 Teraz tylko potrzebujemy duuużo światła, żeby się z nich nie porobiły żyrafki :)))

Dynia i marchewka jeszcze w pakieciku…

Uczestnik

Dynia niebieska ‚Marina di Choggia’ której nasionka trafiły do ziemi 1. 03. teraz wygląda tak 🙂

Dynie zaczęły wyglądać z ziemi dokładnie po 10-ciu dniach.

Sadzonki jeszcze chwilę będą w pojemnikach ale już nocują w tunelu foliowym. Zważam tylko na pogodę.

Marchewka została wysiana na grządkę 16. 03 ale jeszcze jej nie widać.

Troszkę martwię się brokułami, przepikowałam je do oddzielnych pojemniczków i jakoś mi zmarniały. Mam nadzieję, że to tylko stres po przesadzeniu 🙂

Uczestnik

Dyńka ślicznie wygląda – taka jędrna i niewybiegnięta – taka w sam raz. mam nadzieję, że dalej rośnie podobnie. Ja przymierzam się już do siewu do gruntu – słyszałam, że podobno zimni ogrodnicy już byli w miniony weekend i teraz już tylko ciepełko. Uśmiech

Uczestnik

Dynie rzeczywiście spisały się świetnie i teraz już rosną w pełnym słońcu 🙂 Wyglądają o tak…

Uczestnik

Martwią mnie za to bardzo brokóły szparagowe ponieważ po przesadzeniu prawie wszezystkie wstrzymały wzrost i w sumie większość padła. Nie wiem co zrobiłam źle 🙁                                                                                  Może przynajmniej jeden się uchowa…

Uczestnik

Dołączam zdjęcie pierwszych młodych marcheweczek w tym trzy sztuki Purpurowa marchew odm. ‚Purple Haze’ 🙂

W smaku chyba nie różnią się od „zwykłej”, są tak samo pyszne :)))

Uczestnik

Śliczna, a jaka duża. Mojej szkoda mi jeszcze wyrywać, nawet do sprawdzenia. Jeszcze poczekam z dwa tygodnie, bo ładnie rośnie. 

Uczestnik

Ja taką młodziutką lubię najbardziej zjadać 🙂

Uczestnik

Z siewek Brokuła szparagowego ‚ Purple Sprouting Early’ uchowało się tylko 8 szt. Cieszę się i z takiej ilości bo byłam pewna, że wszystkie padną. Po ponad trzech miesiącach wyglądają tak 🙂

Troszkę mam problem z mączlikiem, ale na razie mała jego ilość jest prze zemnie w miarę możliwości usówana ręcznie :)))

Uczestnik

Dynia ma się świetnie, tylko troszkę się pogubiłam która z dyń jest którą 🙂

Nic to, jak już będą duże dyńki to się wszyustko okaże. Jednej jestem na bank pewna, że to Dynia niebieska ‚Marina di Choggia i jest bardzo plenna. Ciekawa jestem tylko czy wszystkie zawiązki przetrwają.

Uczestnik

Pora kończyć moją przygodę z Zielonym Kącikiem Badawczym 🙂

Oto efekty mojej pracy:

Dynia niebieska ‚Marina di Choggia bardzo efektowna ale też i smaczna. Delikatnie słodkawa z dużymi pysznymi pestkami. Z dwu sadzonek otrzymałam 5 dorodnych dyń. Rozrosła się niesamowicie i gdyby nie przymrozki to jeszcze parę sztuk bym zgarnęła, niestety nie zdążyły dojżeć.

Zdjęcie przekrojonej dyni dodam przy majbliższej okazji 🙂

Uczestnik

Purpurowa marchew odm. ‚Purple Haze’ 🙂

Końcowo urosła do niesamowitych rozmiarów. Większość z marchewek popękała. Smakowo jej porównywalna do „normalnej”, jednak strasznie barwi i ręce i potrawy do których się ją dodaje. Świetne urozmaicenie, które na pewno powtórzę

Uczestnik

Na koniec mój wielki niewypał;

Brokuła szparagowego ‚ Purple Sprouting Early

Niestety coś poszło nie tak 🙁 Co prawda roślinki wyrosły Na ponad metrową wysokość, ale nic więcej się u nich nie wydarzyło. Czekałam i czekałam ciągle myśląć, że pewnie lada moment zaczną pojawiać się różyczki brokóła, lecz nic z tego… nie zaczęły.

W końcu już zaczęłam zastanawiać się, że może to liście czy łodyżki są główną atrakcją pokarmową tej rośliny 😉

Tak, czy siak – u mnie z bokółów lipa!

Mam nadzieję, że innym poszło lepiej 🙂

Członek

Bzuziu wszystko jest super! Gratuluję tak wspaniałej relacji. A o te brokuły się nic nie martw – przecież to są brokuły szparagowe, które daja rozetki brokułków dopiero od listopada do marca hihi nosek do góry! Obserwuj czy nic im tam nie wyrasta … możesz mieć niespodziankę 😉 Pozdrawiam serdecznie!!! Piękne zdjęcia!

PS Dynia jest po prostu perfekt! Tylko pozazdrościć!!!

Uczestnik

Kasiu! Rozłożyłaś mnie na łopatki! Jaka ja jestem durna! Do głowy mi nie przyszło, że jeszcze się mogę czegoś w tych brokułach doczekać, chociaż wczoraj jeszcze z nadzieją do nich zaglądałam. Na szczęście ich nie powyrywałam, bo bym teraz w żadne lustro nie spojżała. O mały włos a jeszcze jakąś potrawę bym wymyśliła z liści tych brokułów 😉 Dzięki serdeczne, że masz rękę na pulsie :)))

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.