Zestaw nr 4

• Posted In: Zielony Kącik Badawczy 2014

• Uczestnik

Melduję się i ja w Kąciku ze swoimi wysiewami i spostzeżeniami.

Otrzymałam:

– Brokuły szparagowe Purple Sprouting Early, 

– Dynię niebieską Marina di Choggia,

– Purpurową marchew odm. Purple Haze.

Brokuły wysiałam 10 kwietnia do ziemi do wysiewów. Nasionka pojawiły się ekspresowo. Już drugiego dnia wyglądały tak:

Uczestnik

Dynię wysiałam 24 kwietnia. Już po czterech dniach nasiona skiełkowały. Pierwsze liście ukazały, że nasiona mają spory potencjał. Były bardzo dorodne, największe z wszystkich moich dyń, jakie w w tym roku wysiałam.

3 czerwca wyglądały tak:

Uczestnik

Marchewkę zaś wysiałam wprost do gruntu 28 kwietnia. Dwucentymetrowe siewki zauważyłam 12 maja. Jako że pogoda była niesprzyjająca (zimno i wietrznie), przykryłam zagonek włókniną. Potem przyszły deszcze, a mokra i dość ciężka jak na tak małe siewki włóknina mocno je przygniotła. Później moja marchewka też nie miała lekko. Ledwo zdążyła się podnieść, a wysmagały ją z kolei dwie potężne ulewy z gradem. Dynia i brokuły w tym czasie hartowały się pod dachem.

Marchewka w towarzystwie cebuli i nagietków na początku czerwca:

Uczestnik

Dwa tygodnie później, 25 czerwca, marchewka wygląda już znacznie lepiej. Podlana kilka razy gnojówką z pokrzyw nabiera tempa i rośnie pięknie. Zauważyłam kilka poskręcanych liści – niestety mszycom posmakowały. Póki co zostawiam tych nieproszonych gości biedronkom.

Uczestnik

Mały przerywnik i ogólny rzut na mój tegoroczny warzywniak.

Uczestnik

Na pierwszych dwóch zdjęciach dynia na początku czerwca, na kolejnych trzech dynia w pierwszych dniach lata. Pojawiły się pierwsze kwiaty.

Uczestnik

Faktycznie jest na czym eksparymentowac z warzywami 🙂 Dzieki, że wrzuciłas fotkę warzywnika Twojego synka.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.