Zestaw nr 3

 • Posted In: Zielony Kącik Badawczy 2014


 • Uczestnik
  #9596

  Dzisiaj dotarły do mnie nasionka. Cudna niespodzianka na przeziębiony dzień. Pod koniec tygodnia zabieram się do roboty. Ciepłe pozdrowienia dla wszystkich badaczy, na przekór pogodzie.


  Członek
  #12189

  Czekamy na relacje, życzymi zdrówka i pozdrawiamy 😉


  Uczestnik
  #12192

  Pogoda sie poprawiła, wirusy zostały przegnane precz i wreszcie mogłam przystąpić do pracy. Pierwsze nasionka wysiałam w sobotę 22 marca.

  O mojej przygodzie z Zielonym Kącikiem Badawczym bedzie też można przeczytac na blogu http://wolniej.blogspot.com


  Uczestnik
  #12193

  Wysiałam też część buraczków – zgodnie z instrukcjami, na rozsadę. Część spróbuję wysiać do gruntu. Fenkuł narazie jeszcze poczeka.


  Uczestnik
  #12201

  Zapomniałam dodać, że buraczki na rozsade posiałam w podłożu do siewu i pikowania z dodatkiem perlitu.

  Buraczki zaczęły kiałkować w piatek 28 marca.


  Członek
  #12209

  Bardzo fajne buraczki, pierwszy raz spotykam się z wysiewem buraczków do doniczek, ja zawsze wysiewam wprost do gruntu. Jestem ciekawa jak Ci wyjdzie to pikowanie, będę śledzić pozdrawiam 🙂


  Uczestnik
  #12216

  Moja rozsada odpoczywała sobie dziś na słonku w swoich szklarenkach. Popoludniu przepikowałam buraczki. Sama jestem ciekawa jak to zniosą. Wrzucę fotkę za kilka dni. Wsiałam dziś troche nasion fenkułu na rozsadę, w tym samym podłożu co poprzednie roślinki. Groszek w warzywniku nadal śpi.


  Opiekun forum
  #12217

  Mój fenkuł już wypuścił pierwsze kiełki malutkie 🙂 A groszek też ciągle śpi 🙁


  Uczestnik
  #12219

  To pewnie taka cisza przed burzą i lada chwila nas zaskoczy.


  Uczestnik
  #12224

  Wykrakałam – dzis pokazały sie pierwsze groszki.


  Opiekun forum
  #12226

  U mnie wczoraj wyszedł ziemi polski groszek, ale angielski jeszcze się bunkruje 😉


  Uczestnik
  #12229

  Fenkuł dalej czeka na swój debiut, choć ziemia wydaje się poruszona od spodu, więc to chyba lada moment. Groszek dzielnie sobie rośnie. Przepikowane buraczki mają się bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że postanowiłam uczynić kolejny krok i wczoraj przeniosłam je do foliowej, nieogrzewanej  szklarenki krórą ostatnio zainstalowałam w ogródku (można ją zobaczyć tutaj: http://wolniej.blogspot.com/2014/04/rozsada-na-cztery-apy.html). Tak mnie pochłonęły ogródkowe zajęcia w ten weekend, że zupełnie zapomniałam o zdjęciach. Obiecuję, że jutro nadrobię zaległości..


  Uczestnik
  #12232

  Zgodnie z obietnicą obfotografowałam dziś głównych bohaterów naszego eksperymentu. A po powrocie z pracy zastałam nowych gości w doniczce. Zgodnie z moimi przypuszczeniami fankuł ujrzał wreszcie światlo dzienne.


  Uczestnik
  #12245

  Roslinki rosną jak szalone. Buraczki powędrowały już do gruntu. Część w zeszły piątek na próbę, reszta we wtorek. Groszki mają się znakomicie. Fenkuł ciagle jeszcze w doniczce.


  Uczestnik
  #12247

  Wczoraj wsiałam prosto do gruntu jeszcze trochę nasionek fenkułu, które mi zostały. W sumie zgodnie z instrukcjami. Zobaczymy, w której wersji powiedzie mu sie lepiej.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 25)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.